پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/17 10:25:47
سرویس صحن
فیضی زنگیر مطرح کرد:

توسعه نامتوازن در مناطق مختلف؛ 53 درصد تولید ناخالص ملی، فقط سهم 5 استان

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس دهم ضمن تأکید بر نگاه منطقه ای به توسعه گفت: ۵ استان کشور از ۵۳ درصد تولید ناخالص ملی برخوردارند؛ در حالی که سهم ۱۵ استان از تولید ناخالص کمتر از یک درصد است.
توسعه نامتوازن در مناطق مختلف؛ 53 درصد تولید ناخالص ملی، فقط سهم 5 استان نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس دهم ضمن تأکید بر نگاه منطقه ای به توسعه گفت: 5 استان کشور از 53 درصد تولید ناخالص ملی برخوردارند؛ در حالی که سهم 15 استان از تولید ناخالص کمتر از یک درصد است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605104560400567.jpg توسعه,نامتوازن,در,مناطق,مختلف؛,53,درصد,تولید,ناخالص,ملی،,فقط,سهم,5,استان Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمد فیضی زنگیر در نشست علنی امروز (دوشنبه، 17 خرداد) مجلس شورای اسلامی در توضیح گزارش وزیر کشور گفت: ریشه تغییرات اجتماعی باید به طور اساسی بررسی شود؛ متاسفانه در کشور ما نگاه ملی به توسعه، منجر به توسعه نامتوازن در مناطق مختلف شده است.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی ضمن بیان اینکه 5 استان کشور از 53 درصد تولید ناخالص ملی برخوردارند گفت: این در حالی است که در 15 استان سهم آنها از تولید ناخالص کمتر از یک درصد است؛ لذا ضروری است نگاه منطقه ای جایگزین نگاه ملی به توسعه شود.

وی ضمن تأکید بر اینکه نگاه منطقه ای توسعه باید در برنامه ششم توسعه مورد توجه واقع شود گفت: مهاجرت ها به دلیل توسعه نامتوازن منجر به هنجارهای اجتماعی شده است که با اصلاح آن باید گام های مهمی در توزیع مناسب امکانات و تسهیلات برداشته شود همچنین فراکسیون مناطق محروم نیز در مجلس دهم باید تشکیل شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم تهیه اسناد آمایش سرزمینی برای توسعه متوازن را یادآور شد و گفت: تهیه این سند در برنامه ششم توسعه باید مورد توجه واقع شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس یادآور شد: تغییر اساسنامه صندوق توسعه ملی نیز باید در دستور برنامه ششم توسعه قرار گیرد چرا که در این اساسنامه هیچ مبنایی برای سهم استانی قایل نشده در حالی که اختصاص سهم استانی منجر به کاهش آسیب های اجتماعی می شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet