خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/17 12:26:16
سرویس صحن
آقاپورعلیشاهی در نطق میان دستور:

مرکز ثروت کشور روستاها و شهرهای کوچک است/ بیکاران فرهیخته، سرمایه های ملی کشور هستند

نماینده مردم شبستر در مجلس دهم با انتقاد از بیکاری قشر عظیمی از تحصیلکرده های کشور به عنوان سرمایه های ملی، گفت: افراد بسیاری از شهرهای کوچک به دانشگاه ها راه یافته اند که اکنون بیکار هستند.
مرکز ثروت کشور روستاها و شهرهای کوچک است/ بیکاران فرهیخته، سرمایه های ملی کشور هستند نماینده مردم شبستر در مجلس دهم با انتقاد از بیکاری قشر عظیمی از تحصیلکرده های کشور به عنوان سرمایه های ملی، گفت: افراد بسیاری از شهرهای کوچک به دانشگاه ها راه یافته اند که اکنون بیکار هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606107274178376.jpg ,مرکز,ثروت,کشور,روستاها,و,شهرهای,کوچک,است/,بیکاران,فرهیخته،,سرمایه,های,ملی,کشور,هستند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، معصومه آقاپور علیشاهی در نطق میان دستور خود ضمن تبریک به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان از مردم حوزه انتخابیه خود برای حمایت و اعتماد به وی در انتخابات مجلس تشکر کرد و گفت: شهرستان شبستر، 72 روستا، 9 شهر دارد و شهر زادگاه پدری رهبر معظم انقلاب شهر خامنه است ولی در عین فرهیختگی دارای معضلات خاصی است.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ایران تهران نیست؛ خواهش می کنم به معضلات شهرستان ها توجه کنید زیرا مردم شهرستان در کمبودها و حداقل ها زندگی می کنند اما چیزی که آن ها را آزار می دهد تبعیض است.

وی خطاب به نمایندگان، گفت: بیایید عادلانه و منصفانه از سرشاخه بودجه و اعتبارات، سهم بگیریم.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه به چشم خود دیده ام که آرزوی گروهی از زنان در این شهرستان فقط بهبود راه بین روستایی است، افزود:  مرکز ثروت کشور روستاها و شهرهای کوچک است.

وی با تاکید بر اینکه بیکاران فرهیخته، سرمایه های ملی کشور هستند، ادامه داد: از شهرهای کوچک، بسیاری از افراد به دانشگاه ها راه یافته اند اما به جای اینکه از دانشگاه ها به محل کار بروند به خانه ها بر می گردند.

وی با بیان اهمیت روستاها در افزایش درآمدهای کشوری گفت: با هزینه کردن مبلغ بسیار کمی در روستاها می‌توانیم کمک شایانی به افزایش درآمدهای کل کشور کنیم؛ همچنانکه در کشورهای توسعه یافته فقط روستاها و شهرهای کوچک می‌توانند مرکز ثروت کشور باشند کمااینکه در آلمان 35 درصد تولید ناخالص ملی از بنگاه‌های کوچک و متوسط بدست می‌آید.

آقاپور علیشاهی افزود: چرا به مناطق کوچک و روستاها بی‌توجهید؟ چرا باید یکی از جاده‌های 33 کیلومتری و کوچک شبستر بخاطر شرایط نامطلوب 290 کشته بدهد؟ چرا باید کشور متحمل چنین خسارات سنگینی شود؟ اگر یک سوم بودجه تشریفات و سمینارهای کل کشور را به این جاده‌ها اختصاص بدهیم، تمام این مصیبت‌ها تمام خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به وضعیت نامناسب زنان تحصیلکرده در حوزه انتخابیه خود گفت: 92 درصد از این زنان در شبستر بیکار هستند اگر به این طور مسائل توجه نکنیم در سالهای آینده شاهد عدم علاقه به ادامه تحصیل خواهیم بود.

وی گفت: باید رویکرد دانشگاه‌ها عوض شود و باید به سمت درآمدزایی و ارتباط با دانشگاه‌های برتر جهان بروند.

نماینده مردم شبستر در مجلس دهم، با اشاره به اولویت‌های مجلس دهم گفت: نمایندگان در این دوره باید از شعارزدگی دور شوند و به سمت بهتر کردن شرایط اقتصادی کشور بروند./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet