آغاز امامت اما زمان (عج)
1395/03/17 13:02:22
سرویس صحن
دلخوش مطرح کرد:

لزوم توجه به استقلال بانک مرکزی در برنامه ششم

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس دهم ضمن انتقاد از دولتی بودن بانک مرکزی گفت: پول بانک مرکزی را مردم تأمین می کنند اما تصمیم گیرنده دولت است لذا در برنامه ششم این موضوع جهت استقلال بانک مرکزی باید مورد توجه واقع شود.
لزوم توجه به استقلال بانک مرکزی در برنامه ششم نماینده مردم صومعه سرا در مجلس دهم ضمن انتقاد از دولتی بودن بانک مرکزی گفت: پول بانک مرکزی را مردم تأمین می کنند اما تصمیم گیرنده دولت است لذا در برنامه ششم این موضوع جهت استقلال بانک مرکزی باید مورد توجه واقع شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201605103485338298.jpg لزوم,توجه,به,استقلال,بانک,مرکزی,در,برنامه,ششم Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، کاظم دلخوش در نشست علنی امروز (دوشنبه، 17 خرداد) مجلس شورای اسلامی، پس از ارائه گزارش وزیر امور اقتصاد و دارایی در صحن علنی، گفت: سه قانون در کشور اعم از قانون بودجه سالانه، قانون برنامه پنج ساله توسعه کشور و سند چشم انداز وجود دارد که قانون برنامه توسعه کشور بخشی از قوانین بالا دستی است و وزارت اقتصاد و امور دارایی باید با طرح نکات مدنظر در لایحه این برنامه به دنبال کاهش مشکلات باشد.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پول مردم در بانک مرکزی است و متأسفانه تصمیم  گیرنده این پول دولت است لذا باید به این سوال پاسخ داده شود که برای استقلال بانک مرکزی وزارت امور اقتصاد و دارایی چه کرده یا چه برنامه ای در پیش رو دارد.

وی یادآور شد:بیش از 10 هزار واحد تولیدی در کشور غیرفعال شده که راه اندازی آنها مشکل بیکاری را حل خواهد کرد لذا دستگاه های ذیربط از جمله وزارت امور اقتصاد و دارایی باید به درستی تصمیم سازی کند.

دلخوش اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده را نیز یادآور شد و گفت: در پیش نویس قانون برنامه ششم توسعه باید مواردی در این زمینه پیش بینی شود؛ از جمله ماده 11 قانون که به موضوع تهاتر بین دولت و پیمانکاران اشاره دارد مشکلی ایجاد کرده مبنی بر اینکه در صورت بدهی پیمانکار از دولت، پیمانکاران با مشکل بسیار مواجه می شوند.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس افزود: متأسفانه بیمه شخص ثالث بالاترین رقم بیمه بازرگانی را به خود اختصاص داده است که این موضوع نیز در برنامه ششم باید مورد توجه قرار گیرد؛ همچنین ساماندهی اصل 44 قانون اساسی در قانون برنامه ششم باید مورد توجه واقع شود./   

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet