هدر موبایل
1395/03/17 13:10:44
سرویس صحن
گرمابی مطرح کرد:

جلوگیری از خام‌فروشی و تکمیل زنجیره تولید در کشور، راهی برای رفع معضل بیکاری

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس دهم معتقد است وزارت امور اقتصاد و دارایی باید با ساماندهی وضعیت اقتصادی کشور، رفع بیکاری را در اولویت قرار دهد.
جلوگیری از خام‌فروشی و تکمیل زنجیره تولید در کشور، راهی برای رفع معضل بیکاری نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس دهم معتقد است وزارت امور اقتصاد و دارایی باید با ساماندهی وضعیت اقتصادی کشور، رفع بیکاری را در اولویت قرار دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201604102445499213.jpg جلوگیری,از,خام‌فروشی,و,تکمیل,زنجیره,تولید,در,کشور،,راهی,برای,رفع,معضل,بیکاری Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حمید گرمابی در نشست علنی امروز (دوشنبه، 17 خرداد) مجلس شورای اسلامی درباره گزارش وزیر اقتصاد در صحن علنی مجلس گفت: نرخ تورم نسبت به گذشته کاهش یافته اما رکود همچنان پابرجاست که برای حل آن باید برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت تدوین کرد.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:‌ برای سال جاری نرخ رشد 5 درصدی در نظر گرفته شده اما بهتر است براساس نرخ رشد، کاهش نرخ بیکاری نیز پیش بینی شود ولی متاسفانه امروزه آمارهای مختلفی اعلام می شود مبنی بر اینکه تا 6 میلیون نفر بیکار وجود دارد و گفته می شود هر سال نیز یک میلیون نفر به این جمعیت اضافه خواهد شد لذا باید تصمیم اساسی اتخاذ شود.

وی افزود: برای حل معضل بیکاری می توان نرخ رشد بالای 10 درصد نیز در نظر گرفت چرا که بیکاری منشاء آسیب های بزرگ اجتماعی است.

گرمابی در ادامه، جلوگیری از خام فروشی و تکمیل زنجیره تولید در کشور را از دیگر راهکارهای رفع بیکاری دانست و گفت: وزارت امور اقتصاد و دارایی باید سیاست های جلوگیری از خام فروشی را در صنایع مختلف از جمله پتروشیمی در نظر گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: برای ایجاد اشتغال، فعال کردن ظرفیت خالی صنایع موجود راه ساده و زودبازدهی است البته مشکلاتی چون سرمایه در گردش نیز باید مرتفع گردد.

وی ادامه داد: کاهش نرخ بهره های بانکی برای رونق تولید باید در دستور وزارت اقتصاد و امور دارایی قرار گیرد همچنین ساماندهی نظام مالیاتی و رفع موانع جذب سرمایه گذاری باید در اولویت قرار گیرد.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس یادآور شد: نرخ عوارض گمرکی نیز باید متناسب با سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی تعیین شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet