پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/18 14:37:42
سرویس سیاسی
کوهکن:

آمریکا با تهدید ایران به تحریم های جدید اشتباه استراتژیک می کند/ صداقت واشنگتن در اجرای برجام زیر سوال است

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تهدید ایران به تحریم های جدید اشتباه استراتژیک واشنگتن است، گفت: ایران برای افزایش قدرت نظامی و دفاعی نباید از در دفاع وارد شود بلکه باید در چارچوب برجام صداقت آمریکا را زیر سوال ببرد.
آمریکا با تهدید ایران به تحریم های جدید اشتباه استراتژیک می کند/ صداقت واشنگتن در اجرای برجام زیر سوال است نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تهدید ایران به تحریم های جدید اشتباه استراتژیک واشنگتن است، گفت: ایران برای افزایش قدرت نظامی و دفاعی نباید از در دفاع وارد شود بلکه باید در چارچوب برجام صداقت آمریکا را زیر سوال ببرد. https://cdn.icana.ir/d/019/104170.jpg آمریکا,با,تهدید,ایران,به,تحریم,های,جدید,اشتباه,استراتژیک,می,کند/,صداقت,واشنگتن,در,اجرای,برجام,,زیر,سوال,است Icana

محسن کوهکن در گفت و گو باخبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تهدید اخیر آمریکا مبنی بر اعمال تحریم های جدید در صورت دریافت کامل سامانه موشکی اس 300، اظهار داشت: آمریکاییها به عدم صداقت شناخته شده اند و باید این مسئله را برای دانشجویان و جوانان کشور نیز تبین شود. برای این کار می توان به تاریخ و اظهار نظر سیاستمدارن در خصوص آمریکا مراجعه کرد.

وی با اشاره به آخرین مصاحبه یاسر عرفات ادامه داد: این کهنه کار سیاسی در پاسخ به سوالی در خصوص بزرگترین اشتباه سیاسی اش عنوان می کند که اعتماد به آمریکا بزرگترین اشتباه سیاسی او بوده است. از سوی دیگر قذافی نیز به فرستاده ویژه رئیس جمهور سابق کشورمان می گوید شما مسیر درست را انتخاب کرده اید، ما به آمریکایی ها اعتماد کردیم و همه چیز را در اختیار آنها قرار دادیم اما آنها حتی به یک مورد از تعهداتشان عمل نکردند.

کوهکن در خصوص تهدید جدید آمریکایی ها برای اعمال تحریم های جدید تاکید کرد: بیان این موضوع به شرایط سیاست داخلی آمریکا و به خصوص انتخابات ریاست جمهوری این کشور بر می گردد. ایالات متحده به دنبال بازی با افکار عمومی است و با وجود داشتن مراکز سیاسی و مطالعاتی، دچار اشتباه استراتژیکی شده چرا که ایران ثابت کرده است صادقانه رفتار می کند اما واشنگتن دست به تهدید زده است.

این نماینده با بیان اینکه خداوند در قرآن تاکید دارد چنین قدرتهایی در جهان شیطان هستند که قدرت کمی نیز دارند، اظهار داشت: آمریکا برخلاف امضایی که در برجام کرده است به مهمترین تعهد خود یعنی رفع تحریم ها عمل نکرده است اما در مقابل ایران در فعالیت هسته ای خود نشان داده است صادقانه عمل می کند. تفاوت این دو رفتار باعث می شود افکار عمومی صداقت ایران و اشتباه استراتژیکی آمریکا را استنباط کند.

کوهکن تاکید کرد: ایران در مقابل تهدید های آمریکا منفعل نخواهد بود و در مذاکرات آتی با آمریکا نباید وارد موضع دفاعی شویم و از توان دفاعی و سامانه موشکی دفاع کنیم بلکه باید در همان فضای برجام با واشنگتن مقابله کرد.

وی با بیان اینکه ایران تا زمانی که محکم در مقابل زیادی خواهی آمریکا ایستادگی کند موفق خواهد شد، ادامه داد: ایران هرزمان ایستادگی کرد کار خود را پیش برد. ما در دادگاه میکونوس نیز با مقاومت توانستیم در مقابل زیادی خواهی غرب پیروز شویم و شاهد برتری سیاست خارجی تهران باشیم.

نماینده مردم لنجان در مجلس دهم شورای اسلامی پیشنهاد کرد: مسئولان کشوری نباید در مصاحبه های و اظهار نظرهایشان مرعوب تهدیدهای آمریکا شوند بلکه باید متکی به توانمندی های داخلی عامل عقب نشینی آمریکا از مواضع نادرستش شود. اگر واشنگتن از مواضع خود عقب نشینی نکند بسیاری از همپیمانانش را از دست خواهد داد.

کوهکن در پایان تاکید کرد: اگر پافشاری آمریکا بر مواضع اش ادامه پیدا کند باعث شکل گیری اتفاقی شوم برای خود یا بخشی از منطقه می شود که همه دنیا آنها را مقصر چنین اتفاقی می دانند./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet