پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/17 15:11:57
سرویس اقتصادی
تاجگردون:

انتظار کاهش نرخ مسکن با هزینه های تمام شده آن سنخیتی ندارد/امیدی به رونق بازار مسکن در آینده نزدیک نیست

نماینده مردم گچساران در مجلس، با بیان اینکه بازار مسکن باید با حرکتی بطئی و آرام از رکود خارج شود، گفت: وقتی با نرخ سود بالای بانکی و همچنین هزینه تمام شده پول ساخت و ساز انجام می شود نباید انتظار کاهش قیمت در بازار مسکن را داشت.
انتظار کاهش نرخ مسکن با هزینه های تمام شده آن سنخیتی ندارد/امیدی به رونق بازار مسکن در آینده نزدیک نیست نماینده مردم گچساران در مجلس، با بیان اینکه بازار مسکن باید با حرکتی بطئی و آرام از رکود خارج شود، گفت: وقتی با نرخ سود بالای بانکی و همچنین هزینه تمام شده پول ساخت و ساز انجام می شود نباید انتظار کاهش قیمت در بازار مسکن را داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/110849.jpg انتظار,کاهش,نرخ,مسکن,با,هزینه,های,تمام,شده,آن,سنخیتی,ندارد/امیدی,به,رونق,بازار,مسکن,در,آینده,نزدیک,نیست Icana

غلامرضا تاجگردون در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به وضعیت کنونی بازار مسکن، گفت: وقتی با نرخ سود بالای بانکی و همچنین هزینه تمام شده پول کاری از جمله ساخت و ساز انجام می شود نباید انتظار کاهش قیمت در بازار مسکن را داشته باشیم.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: کاهش نرخ مسکن باید با گذشت یک مقطع زمانی در کنار تنزل هزینه های ساخت در کشور همراه شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه انتظارات منطقی در بازار مسکن را باید متناسب با دوره ساخت تعیین کرد، گفت: در حال حاضر تناسبی میان نرخ مسکن با هزینه های ساخت و ساز وجود ندارد و هر کدام به سمت پلکان رشد بیشتر حرکت می کنند.

 

ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضا ،ثبات در بازار مسکن را در پی دارد

وی با اشاره به مولفه های ایجاد ثبات در بازار مسکن، افزود: کنترل بازارهای مشابه بخش مسکن، نیاز سنجی در این بخش و همچنین ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضا از فاکتورهای مهمی است که می تواند بازار مسکن را به سمت وسوی رونق هدایت کند.

تاجگردون با بیان اینکه امیدی ندارم که حرکت سریع و رونقی در بازار مسکن رخ دهد، تصریح کرد: بازار مسکن برای خروج از رکود باید رشدی بطئی و آرام داشته باشد زیرا هر تنشی در این بازار تبعات بدی به همراه دارد.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بازار مسکن باید با مکانیزم های مشخصی با هدف بهبود شرایط کنترل شود./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet