ولادت امام موسی کاظم (ع)
1388/02/14 15:35:00
سرویس سیاسی
در جمع سفرای کشورهای آسیایی مطرح شد:

ابوترابی فرد: تروئیکای مجمع مجالس آسیایی نقش موثری در دفاع از غزه ایفا نمود

**نایب رییس مجلس گفت: تروئیکای مجمع مجالس آسیایی نقش موثر و تعیین کننده‌ای را در دفاع از مردم غزه ایفا نمود.

محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با سفرای کشورهای آسیایی با بیان اینکه جلسه امروز با حضور نمایندگان کشورهای آسیایی عضو APA برای تجدید عهد و تحکیم پیوندها صورت گرفته است گفت: در سومین نشست مجمع عمومی درجاکارتا که با حضور بیش از 23 پارلمان از کشورهای آسیایی تشکیل شده بود تلاش‌های ارزشمندی صورت گرفت.

ابوترابی فرد اظهار داشت: یکی از تصمیمات راهگشای این اجلاس، تشکیل تروئیکای آسیایی بوده است که به منظور دفاع از مردم مظلوم غزه و اعلام حمایت پارلمان آسیایی از ستمی که بر مردم مظلوم می‌رفت بود.

نایب رئیس مجلس در ادامه با بیان اینکه نسشت جاکارتا متشکل از روسای پارلمان اندونزی، ایران و سوریه بوده است گفت: این سه کشور با مسافرت به کشورهای اردن، لبنان نشست‌های مشترکی داشته و با شخصت‌های طراز اول کشورهای همسایه فلسطین توانستند نقش موثر و تعیین کننده‌ای در دفاع از مردم غزه ایفا نمایند.

وی خاطرنشان کرد: با عنایت و تلاش تروئیکای مجالس آسیایی زمینه نشست‌ مجالس آسیایی در ترکیه فراهم آمد و نقش ارزنده‌ای در فراهم آوردن زمینه یکپارچگی جهان اسلام در برابر رویداد ضد انسانی رژیم صهیونیستی بر مردم غزه فراهم شد.

ابوترابی فرد با اشاره به بیانیه پایانی اجلاس جاکارتا گفت: در این بیانیه صندوق کمک به مردم غزه برای بازسازی منطقه ویران شده توسط هیات پارلمانی اندونزی تامین شدوتاکنون 2 پارلمان‌ از پارلمان‌های عضو کمک‌های خود را ارائه داده‌اند.

نماینده قزوین خطاب به سفرا و نمایندگان کشورهای آسیایی گفت: از شما تقاضا دارم در جهت تحقق بیانیه پایانی نشست جاکارتا تلاش‌های لازم را برای مشارکت جدید در بازسازی غزه و کمک به مردم مظلوم فلسطین داشته باشید.

ابوترابی فرد اظهار داشت: با تلاش تروئیکای مجالس آسیایی زمینه نشست بین المجالس اسلامی در ترکیه فراهم شد که نقش ارزنده‌ای را در فراهم آوردن وحدت و یکپارچگی جهان اسلام در برابر ظلمی که به مردم غزه وارد شد فراهم ساخت.

وی خاطرنشان کرد: دبیرخانه ای برای اجرایی کردن بندهای دیگر بیانیه پایانی اجلاس جاکارتا اقدام به تشکیل 13 کمیته فرعی نموده است و زمینه برگزاری 11 کمیته فرعی در کشورهای میزبان فراهم شده است و همچنین مکان قطعی 2 کمیته از کشورهای میزبان آسیایی فراهم نشده است.

نائب رئیس مجلس یکی از اقدامات مهم در فاصله اجلاس جاکارتا تا به حال را حضور در APA دانست و گفت: برنامه ریزی دبیرخانه مجالس آسیایی در حاشیه این نشست امکان برگزاری نمایندگان کشورهای عضو APA را فراهم کرده ایم و اجلاس آسیایی با حضور نمایندگان 13 پارلمان آسیا برگزار شد.

ابوترابی فرد گفت: از دیگر موضوعات مورد بحث کمیته عدالت در سلامت در قاره آسیا بود که بنابر مصوبه جاکارتا پیشنهاد گردید و این کمیته فعالیت خود را آغاز کرده است و با توجه به مهم بودن این موضوع باید با جدیت در جهت اجرایی شدن این مصوبه تلاش نماییم.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet