هدر اصلی
1395/03/18 10:55:56
سرویس صحن
موسوی لارگانی در صحن علنی؛

نرخ تورم کاهش یافت اما بانک ها نرخ سود بانکی را کاهش ندادند

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نرخ بالای سود بانکی گفت: علی‌رغم کاهش نرخ تورم اما بانک ها هنوز هم نرخ سود بانکی بالا اخذ می‌کنند.
نرخ تورم کاهش یافت اما بانک ها نرخ سود بانکی را کاهش ندادند نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نرخ بالای سود بانکی گفت: علی‌رغم کاهش نرخ تورم اما بانک ها هنوز هم نرخ سود بانکی بالا اخذ می‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/79056.jpg نرخ,تورم,کاهش,یافت,اما,بانک,ها,نرخ,سود,بانکی,را,کاهش,ندادند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سید ناصر موسوی لارگانی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 18 خرداد) مجلس شورای اسلامی درخصوص گزارش وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: باید توجه داشت مشکل کمبود نقدینگی در بسیاری از صنایع کشور وجود دارد و بسیاری از تولیدکنندگان با مشکل گردش مالی روبرو هستند که در ایجاد رکود موثر بوده است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نرخ بالای سود بانکی گفت: علی‌رغم کاهش نرخ تورم، اما بانک ها هنوز هم نرخ سود بانکی بالا اخذ می‌کنند و حتی اگر کسی یک میلیارد تومان تسهیلات بانکی دریافت کند، به او می‌گویند باید 25 درصد از تسهیلات اخذ شده را سپرده گذاری کند که از این میزان نیز سود دریافت می‌کنند.

وی با انتقاد از بنگاه‌داری بانک‌ها گفت: با وجود تفاهم نامه برجام هنوز در موضوع نقل و انتقال پول مشکل وجود دارد و LCها باز نشده‌اند و با این وضعیت از رکود خارج نمی‌شویم.

این نماینده مردم در مجلس دهم شورای اسلامی افزود: در دوره هشتم مجلس از وزیر اقتصاد درخصوص اصلاح نظام بانکی سوال کردم که وی پاسخ داد در حال تدوین لایحه است که همین جواب را نیز آقای طیب‌نیا ارائه داد، اما اقدام موثری صورت نگرفته است.

موسوی لارگانی افزود: مالیات بر ارزش افزوده 9 درصدی برای صنعتگران بالا است به طوری که برخی از آنها عنوان می‌کنند برای حفظ اشتغال حاضر کارخانه را به دولت تحویل دهند و تنها معادل 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده پول دریافت کنند و نکته اینکه باید به وضعیت واردات بی‌رویه و نرخ بالای قاچاق رسیدگی شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet