پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/18 11:10:49
سرویس صحن
بدری در اخطار قانونی:

دولت نتوانسته اصل 28 قانون اساسی مبنی بر ایجاد شغل برای آحاد جامعه را عملیاتی کند

نماینده مردم اردبیل در مجلس با اشاره به اصل ۲۸ قانون اساسی مبنی بر اینکه دولت موظف است با رعایت نیاز جامعه به مشاغل گوناگون برای همه افراد امکان اشتغال را فراهم کند، تصریح کرد: تاکنون این اصل عملیاتی نشده است.
دولت نتوانسته اصل 28 قانون اساسی مبنی بر ایجاد شغل برای آحاد جامعه را عملیاتی کند نماینده مردم اردبیل در مجلس با اشاره به اصل 28 قانون اساسی مبنی بر اینکه دولت موظف است با رعایت نیاز جامعه به مشاغل گوناگون برای همه افراد امکان اشتغال را فراهم کند، تصریح کرد: تاکنون این اصل عملیاتی نشده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201604100109364104.jpg دولت,نتوانسته,اصل,28,قانون,اساسی,مبنی,بر,ایجاد,شغل,برای,آحاد,جامعه,را,عملیاتی,کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، صدیف بدری در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 18 خرداد) مجلس شورای اسلامی درخصوص گزارش وزیر صنعت، معدن و تجارت در صحن علنی، در اخطاری با استناد به بند 12 اصل سوم قانون اساسی گفت: پی‌ریزی اقتصاد صحیح بر حفظ ضوابط اسلامی جهت ایجاد رفاه و رفع فقر در زمینه‌های تغذیه، مسکن و کار و اشتغال ضروری است.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی همچنین در اخطاری با استناد به اصل 28 قانون اساسی افزود: هر فردی حق دارد شغل مورد تمایل خود را با توجه به اینکه به دیگر افراد جامعه ضرر و آسیبی وارد نکند، برگزیند و دولت موظف است با رعایت نیاز جامعه به مشاغل گوناگون برای همه افراد امکان اشتغال را فراهم کند که تاکنون این اصل عملیاتی نشده است.

در ادامه دکتر علی لاریجانی در پاسخ به این اخطار گفت: این مسائل و مواردی که مطرح می‌شود جزو تذکرات و اخطار نیست، چرا که اخطار و تذکر تنها در شرایطی که هیات رئیسه مجلس اقدام خلاف قانونی را انجام دهد، قابل طرح در صحن علنی است، بنابراین بهتر است اینگونه موارد در پایان جلسه علنی طرح شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet