هدر موبایل
1395/03/18 11:41:49
سرویس صحن
برومندی مطرح کرد:

بالا بودن نرخ سود بانکی گریبانگیر صنعت شده است

نماینده مردم مرودشت در مجلس دهم ضمن انتقاد از بی‌توجهی به واحدهای صنعتی شهرستان‌های کشور گفت: بالا بودن نرخ سود بانکی و عدم ارائه زمان مناسب و تنفس به تولیدکنندگان که تسهیلات بانکی دریافت می‌کنند گریبانگیر صنعت شده است.
بالا بودن نرخ سود بانکی گریبانگیر صنعت شده است نماینده مردم مرودشت در مجلس دهم ضمن انتقاد از بی‌توجهی به واحدهای صنعتی شهرستان‌های کشور گفت: بالا بودن نرخ سود بانکی و عدم ارائه زمان مناسب و تنفس به تولیدکنندگان که تسهیلات بانکی دریافت می‌کنند گریبانگیر صنعت شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/110116.jpg بالا,بودن,نرخ,سود,بانکی,گریبانگیر,صنعت,شده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمد مهدی برومندی در نشست علنی امروز (سه شنبه 18 خرداد) مجلس شورای اسلامی پس از ارائه گزارش وزیر صنعت، معدن و تجارت در صحن علنی، گفت: امروزه در حوزه صنعت با مشکلات بسیاری مواجه هستیم که مهم ترین آنها ناشی از عملکرد بانک ها در کشور است؛ متاسفانه بالا بودن نرخ سود بانکی و عدم ارائه زمان مناسب و تنفس به تولیدکنندگان که تسهیلات بانکی دریافت می‌کنند گریبانگیر صنعت شده است.

نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی با طرح سوالی از وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: آیا برای توسعه صنعتی کشور و ایجاد صنایع جدید برنامه‌ای دارید؟ چراکه متاسفانه به جز 30 نماینده تهران مابقی نماینده شهرستان‌هایی هستند که برای توسعه صنعتی آن ها برنامه‌ای وجود ندارد.

وی ضمن انتقاد از اینکه در اغلب شهرستان‌ها حتی یک کارگاه کوچک هم وجود ندارد، گفت: بیکاری شهرستان‌ها به بالای 60 درصد رسیده است، همچنین متاسفانه طبق آمارهای وصولی مالیات، حدود 75 درصد مالیات کشور در استان تهران وصول می‌شود که این نشان از تعطیلی واحدهای صنعتی در شهرستان‌ها است.

برومندی ضمن طرح این سوال که برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت برای راه‌اندازی واحدهای صنعتی تعطیل شده چیست، گفت: کارخانه های صنعتی استان فارس به تولید صندوق‌های کمیته امداد الکترونیکی تبدیل شده‌اند، کشاورزان نیز که یکی از تولیدکنندگان کشور محسوب می‌شوند به علت عدم پرداخت بدهی آن‌ها با مشکل مواجه شدند.

نماینده مردم مرودشت در مجلس یادآور شد: چرا طبق قانون هدفمندی یارانه تولید واحدهای صنعتی پرداخت نشده است؛ بنابراین مشکلات، عزم ملی لازم است تا با همکاری دولت و مجلس صنعت کشور رونق پیدا کند./

پایان پیام  

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet