پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/18 11:49:13
سرویس صحن
پورمختار در نطق میان دستور:

مجلس با کمک دولت طرح استانی شدن انتخابات را به سامان برساند

نماینده مردم کبودر آهنگ در مجلس دهم از نمایندگان درخواست کرد که با کمک دولت طرح استانی شدن انتخابات را به سامان برساند.
مجلس با کمک دولت طرح استانی شدن انتخابات را به سامان برساند نماینده مردم کبودر آهنگ در مجلس دهم از نمایندگان درخواست کرد که با کمک دولت طرح استانی شدن انتخابات را به سامان برساند. https://cdn.icana.ir/d/019/87227.jpg مجلس,با,کمک,دولت,طرح,استانی,شدن,انتخابات,را,به,سامان,برساند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد علی پورمختار در نشست علنی امروز سه شنبه (18 خردادماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: مجلس نیازمند اصلاح ساختاری است تا بتواند کارآمدی خود را ارتقا دهد؛ گرفتار بودن نمایندگان در بین مشکلات و مطالبات فردی و عمومی، توقع برای رفع نیازهای عمرانی و خدماتی حوزه انتخابیه ها و به تعبیری جا به جا شدن مسئولیت های نمایندگان با مسئولان اجرایی آنها را از پرداختن به مسایل اساسی و ریشه ای بازداشته است.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مجلس در این دوره باید با هماهنگی دولت، طرح استانی شدن انتخابات را به سامان برساند، باید جایگاه و شأن نمایندگی همچون موضوعی که مقام معظم رهبری به آن اشاره کردند، تعیین و تثبیت شود تا با صرف وقت کافی به قانون گذاری و اصلاح قوانین مزاحم و مضر به حال اقتصادی مقاومتی پرداخته شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: مجلس باید وضعیت پولی و مالی و به ویژه نظام بانکی و بانکداری را سامان دهد و بعد نظارتی خود را به ویژه نحوه اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی تقویت کند و در تصویب لایحه برنامه ششم توسعه ملاحظه واقعیات و نگاه عملیاتی و لازم الاجرا شدن آن را مدنظر قرار دهد تا قابلیت ارزیابی 6 ماهه از روند اجرای قانون برنامه از انحراف آن جلوگیری و ضامن نیل به اهداف تعریف شده باشد.

پورمختار تاکید کرد: نمایندگان باید با حفظ روحیه انقلابی در خود و جامعه به اجرای منویات امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب و مقابله با زیادی خواهی های دشمنان به خصوص شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار اهتمام ویژه ای داشته باشند.

وی ضمن تشکر از تلاش های صورت گرفته توسط دولت یازدهم تصریح کرد: در شرایطی در سال پایانی دولت یازدهم هستیم که انتظار می‌ رود دولت در جهت خروج از رکود و پایان بخشیدن به مشکلات واحدهای تولیدی ناشی از رکود و مستقل کردن آنها گام ‌های اساسی را بردارند.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس دهم یادآور شد: ارائه و اجرای برنامه مشخص، منسجم و فوری جهت حمایت از تولید داخل، اصلاح نظام بانکی، کاهش سود، الزام واحدها به سرمایه‌گذاری در بخش تولید و حمایت جدی از اقتصاد مقاومتی، حمایت از سیاست جمعیتی با اعطای وام ازدواج وایجاد اشتغال از دیگر مواردی است که انتظار است تا توسط دولت محقق شود.

وی افزود: دولت در سال پایانی خود قرار دارد. انتظار است که به فوریت به مسائلی همچون خروج از رکود و پایان بخشیدن به خواب زمستانی واحدهای تولیدی که غرق در مشکلات و آثار رکود هستند، رسیدگی شود. بدیهی است حل مشکل اشتغال در گرو تحقق این امر مهم است.

پورمختار افزود: در حوزه کشاورزی نیازمند طرح فوری برای آموزش، ترویج، هدایت و تعیین نوع کشت و میزان آن در استان های مختلف هستیم و دولت باید ضمن قیمت‌ گذاری مناسب محصولات کشاورزی برای ساماندهی چاه های کشاورزی برنامه مناسبی داشته باشد که این مهم با همکاری بین دو وزارتخانه نیرو و کشاورزی نیازمند است.

وی با اشاره به اقدامات کینه توزانه و ضد اسلامی دولت عربستان در جلوگیری از برگزاری حج توسط خیل مشتاقان ایرانی اظهارداشت: لازم است دولت این اقدامات را به سازمان کنفرانس اسلامی و دولت‌های اسلامی برساند تا از اصل ماجرا و چگونگی برخورد عربستان مطلع شود./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet