خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/18 13:25:49
سرویس اقتصادی
اعزازی ملکی:

انحراف تسهیلات بانکی مشکلات اقتصادی کشور را برجسته کرده است/بانک ها از بنگاه داری خارج شوند

نماینده مردم بناب در مجلس، با انتقاد از انحراف منابع تسهیلات اعطایی بانک ها، گفت: منحرف شدن منابع بانکی به مثابه رشد آمار بیکاری و برجسته شدن مشکلات اقتصادی کشور است.
انحراف تسهیلات بانکی مشکلات اقتصادی کشور را برجسته کرده است/بانک ها از بنگاه داری خارج شوند نماینده مردم بناب در مجلس، با انتقاد از انحراف منابع تسهیلات اعطایی بانک ها، گفت: منحرف شدن منابع بانکی به مثابه رشد آمار بیکاری و برجسته شدن مشکلات اقتصادی کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/49220.jpg انحراف,تسهیلات,بانکی,مشکلات,اقتصادی,کشور,را,برجسته,کرده,است/بانک,ها,از,بنگاه,داری,خارج,شوند Icana

ضیاء الله اعزازی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه اولویت مجلس دهم بخش اقتصادی کشور با محوریت اقتصاد مقاومتی است، گفت: هر اقدامی در راستای بهبود اقتصادی کشور باید ابتدا به کاهش رکود منجر شود.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه حمایت از تولید داخل هنوز جدی گرفته نشده است، افزود: مهم ترین موضوعی که تحقق اقتصاد مقاومتی را تسریع می بخشد حمایت از تولید داخلی است.

 

تقویت سرمایه گذاری خارجی رشد اشتغال را در پی دارد

وی با تاکید بر اینکه تقویت سرمایه گذاری به ویژه در بخش سرمایه گذاری های خارجی برای بهبود شرایط اقتصادی کشور باید جدی گرفته شود، تصریح کرد: جذب سرمایه های کلان خارجی می تواند به رشد و احیای تولید و صنعت در کشور و در نتیجه کاهش آمار بیکاری منجر شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه بانک ها در خروج واحدهای تولیدی از بن بست مالی نقش به سزایی دارند، گفت: متاسفانه در حال حاضر بسیاری از بانک های ما وارد کارهای بنگاه داری شده اند.

 

نظارت دقیقی بر نحوه هزینه کرد تسهیلات اعطایی از سوی بانک ها صورت بگیرد

وی با بیان اینکه باید نظارت دقیقی بر نحوه هزینه کرد تسهیلات اعطایی از سوی بانک ها صورت بگیرد، افزود: در حال حاضر بسیاری از وام ها با بهانه تولید و احیای آن اخذ می شود اما در جایی دیگر به مصرف می رسد.

اعزازی با تاکید بر اینکه بسیاری از واحدهای تولیدی ما در گیرو دار اخذ تسهیلات از بانک ها به تعطیلی کشانده شده اند، گفت: منحرف شدن منابع بانکی به مثابه رشد آمار بیکاری و برجسته شدن مشکلات اقتصادی کشور است.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: متاسفانه در حال حاضر بسیاری از وام ها و تسهیلات در نتیجه روابط، باندبازی و اقداماتی از این قبیل به افراد داده می شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet