هدر موبایل
1395/03/18 12:57:00
سرویس صحن
فلاحت‌پیشه عنوان کرد:

استفاده از آب، نیازمند نگاه توسعه‌ای است؛ نه تبعیضی

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم استفاده بهینه از آب گفت: باید به موضوع مدیریت استفاده از آب توجه شود و در این رابطه از رانت و تبعیض در توزیع آب جلوگیری شود.
استفاده از آب، نیازمند نگاه توسعه‌ای است؛ نه تبعیضی نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم استفاده بهینه از آب گفت: باید به موضوع مدیریت استفاده از آب توجه شود و در این رابطه از رانت و تبعیض در توزیع آب جلوگیری شود. https://cdn.icana.ir/d/019/43300.jpg استفاده,از,آب،,نیازمند,نگاه,توسعه‌ای,است؛,نه,تبعیضی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حشمت الله فلاحت‌پیشه در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 18 خرداد) مجلس شورای اسلامی، پس از ارائه گزارش وزیر نیرو در صحن علنی، گفت: با وجود ساخت بسیاری از سدها در کشور اما توجهات لازم در خصوص بهره‌مندی زمین‌های پایین دست این سدها و همچنین بهره‌وری نشده است.

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم استفاده بهینه از سدهای ساخته شده گفت: در برخی موارد سدها سالانه سه بار با سرریز آب روبه رو می شوند و این در حالی‌ است که باغات کنار سدها خشک می‌شوند بنابراین باید مدیریت صحیحی در این خصوص لحاظ شود.

فلاحت‌پیشه افزود: آب یک مقوله امنیتی است و برخی از کارشناسان متاسفانه در موضوع اختلافات در زمینه توزیع آب نقش دارند، این در حالی‌ست که توزیع آب نباید باعث تفرقه شود.

وی گفت: باید احتیاط‌های لازم در خصوص استفاده از رانت و تبعیض در توزیع آب انجام شود و با توجه به اینکه عنوان می‌شود در آینده جنگ اصلی در خاورمیانه روی موضوع آب است، باید نگاه توسعه‌ای به مقوله استفاده از آب داشت نه اینکه نگاه تبعیضی وجود داشته باشد.

فلاحت‌پیشه افزود: با وجود موافقت مقام معظم رهبری در خصوص استفاده از منابع صندوق توسعه ملی اما تاکنون در برخی از روستاها و مناطقی که با مشکل کمبود آب روبه رو هستند اقدام مناسبی صورت نگرفته که باید این موضوع رسیدگی شود.

فلاحت پیشه افزود: در مناسبات خارجی باید به موضوع فروش برق توجه شود و دید مبتنی بر اقتصاد در زمینه توزیع برق وجود داشته باشد./

پایان پیام   

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet