پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/19 11:15:52
سرویس سیاسی
/خودنظارتی در مجلس در کلام رهبری/

قاضی‌زاده:برگزاری نشست هیأت‌رئیسه با هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان برای پیگیری منویات رهبری درباره خودنظارتی در مجلس

عضو هیأت رئیسه مجلس، با بیان اینکه مقوله خود نظارتی باید در مجلس دهم تقویت شود، گفت: نشست مشترک اعضای هیأت رئیسه با اعضای هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس در آینده برای تعیین سازوکارهای مربوطه برگزار می شود.
قاضی‌زاده:برگزاری نشست هیأت‌رئیسه با هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان برای پیگیری منویات رهبری درباره خودنظارتی در مجلس عضو هیأت رئیسه مجلس، با بیان اینکه مقوله خود نظارتی باید در مجلس دهم تقویت شود، گفت: نشست مشترک اعضای هیأت رئیسه با اعضای هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس در آینده برای تعیین سازوکارهای مربوطه برگزار می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201605102151444761.jpg قاضی‌زاده:برگزاری,نشست,هیأت‌رئیسه,با,هیأت,نظارت,بر,رفتار,نمایندگان,برای,پیگیری,منویات,رهبری,درباره,خودنظارتی,در,مجلس Icana

امیرحسین قاضی زاده هاشمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب بر تقویت مقوله خودنظارتی در مجلس شورای اسلامی، گفت: رهبر معظم انقلاب در دیدار با نمایندگان مجلس بار دیگر به مسئله خودنظارتی اشاره کردند، که این موضوع تأکید موکد از سوی معظم له بود تا امر نظارت در مجلس فعالانه تر صورت گیرد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، از تشکیل نشست مشترک اعضای هیأت رئیسه با اعضای هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس خبر اد و افزود: پس از انتخاب اعضای این هیأت و تشکیل آن، به سرعت این نشست مشترک برگزار می شود، تا اهداف و برنامه های پیش روی آن شناسایی و تعیین شود.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: به طور حتم در نشست مذکور ساز و کارهای لازم برای نظارت دقیق تر هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس ایجاد می شود، تا مقوله خود نظارتی به درستی در سطح مجلس محقق شود.

وی با اعلام اینکه قطعا مقوله خود نظارتی باید در مجلس دهم تقویت شود، گفت: به طور حتم مجلس به عنوان ناظر بر حسن اجرای قوانین در کشور، خود باید به درستی بر اعمالش نظارت و کنترل کند، بنابر این نقش هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان در این حوزه بسیار برجسته و پررنگ است.

رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با نمایندگان مجلس دهم با تأکید بر اینکه یکی از ضمانت های حفظ جایگاه والای مجلس شورای اسلامی، نظارت مجلس بر خویش است، به موضوع قانونگذاری خوب و الزامات آن اشاره کردند و گفتند: قانون باید «با کیفیت»، «متقن»، «همه جانبه نگر»، «واضح»، «بدون تعارض با قوانین دیگر»، «ضد فساد»، «منطبق با سیاستهای بالادستی»، «برگرفته از دیدگاههای کارشناسی بدنه دولت و خارج از دولت» باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet