پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/18 16:17:23
سرویس اجتماعی
مصری مطرح کرد:

ضرورت پیگیری طرح تبدیل ساختار صندوق تأمین اجتماعی به سازمان تأمین اجتماعی در مجلس دهم

نماینده مردم کرمانشاه درمجلس دهم با تاکید بر ضرورت بازگشت ساختار صندوق تامین اجتماعی به سازمان تامین اجتماعی، گفت: دولت ها با تغییر ساختار تامین اجتماعی به دنبال دخالت بیشتر در این صندوق هستند.
ضرورت پیگیری طرح تبدیل ساختار صندوق تأمین اجتماعی به سازمان تأمین اجتماعی در مجلس دهم نماینده مردم کرمانشاه درمجلس دهم با تاکید بر ضرورت بازگشت ساختار صندوق تامین اجتماعی به سازمان تامین اجتماعی، گفت: دولت ها با تغییر ساختار تامین اجتماعی به دنبال دخالت بیشتر در این صندوق هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/64789.jpg ضرورت,پیگیری,طرح,تبدیل,ساختار,صندوق,تأمین,اجتماعی,به,سازمان,تأمین,اجتماعی,در,مجلس,دهم Icana

عبدالرضا مصری درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص برخی انتقادها مبنی بر انحلال شورای عالی تامین اجتماعی در دولت دهم، گفت: این شورا منحل نشده است، بلکه به دلیل تغییر ساختار تامین اجتماعی و دخالت دولت در تامین اجتماعی جلسات این شورا تشکیل نمی شود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قانون جامع ساختار تامین اجتماعی درگذشته بسیار مفید و موثر بود، افزود: متاسفانه دولت ها به دلیل دخالت بیشتر در تامین اجتماعی این ساختارها را مورد تغییر قرار می دهند، بنابراین تغییرات ایجاد شده نه تنها به نفع تامین اجتماعی نبوده بلکه این صندوق را دچار آسیب ها و ضررهای بسیاری می کند.

وی با تاکید بر لزوم بازگشت ساختار صندوق تامین اجتماعی به ساختار سازمان تامین اجتماعی، تصریح کرد: به طورحتم با بازگشت ساختار مورد نظر، شورای عالی تامین اجتماعی با حضور نماینده کارگر، کارفرما و دولت نیز تشکیل خواهد شد که طبق قانون ریاست این شورا برعهده وزیر کار و تعاون است.

این نماینده مردم درمجلس دهم با بیان اینکه حتی یک مورد خروجی منفی از جلسات شورای عالی تامین اجتماعی در هیچ دوره ای دیده نشده است، گفت: علت انحلال و برهم زدن جلسات میزان اختیارات شورا بود، چون برخی در دوره های مختلف خواهان پس گرفتن اختیار از شورا و دادن آن به شخص خاصی است که این موارد تنها زمینه استبداد را ایجاد می کند.

مصری با اشاره به اینکه شورای تامین اجتماعی تشکیلات بسیار خوبی است، افزود: دراین شورا نمایندگان هر 3 گروه کارگری، کارفرما و دولت حضور دارند و تمام تصمیمات در سطوح عالی توسط این شورا اتخاذ می شود.

وی با بیان اینکه تا کنون هیچ دولتی به صندوق تامین اجتماعی کمکی نداشته است، تصریح کرد: تنها در یک مقطع در دولت گذشته 2500 میلیارد تومان برای مستمری و حقوق بازنشستگان به این صندوق کمک شد؛ این درحالی است که دولت ها تنها در اقدامات صندوق تامین اجتماعی دخالت می کنند.

مصری با یادآوری تغییر ساختار در تامین اجتماعی، افزود: دولت تنها به صندوق بازنشستگان کشوری و لشگری در پرداخت حقوق و مستمری کمک داشته و درهیچ مقطعی از قبل از انقلاب تا کنون هیچ دولتی به غیر ازدولت نهم کمکی به صندوق تامین اجتماعی نداشته است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس با اشاره به پیگیری طرح تبدیل صندوق تامین اجتماعی به سازمان تامین اجتماعی در دوره نهم مجلس، گفت: متاسفانه فرصت لازم برای طرح این موضوع در صحن علنی مجلس حاصل نشد؛ اما اگر در این دوره از مجلس، این طرح مجددا توسط نمایندگان پیگیری شود، شاید بسیاری از مشکلات این صندوق حل شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،  به گفته بسیاری کارشناسان حوزه اجتماعی علت مسائل و مشکلات موجود در صندوق تامین اجتماعی انحلال شورای عالی تامین اجتماعی در دولت دهم است، بنابراین بنا به گفته بسیاری از این کارشناسان ضروری است ساختار صندوق تامین اجتماعی به وضعیت سابق یعنی سازمان تامین اجتماعی و حضور بیشتر نمایندگان کارگری در شورای عالی تامین اجتماعی بازگردد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet