پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/19 12:18:59
سرویس اجتماعی
قربانی:

هم‌پوشانی بیمه‌ای در کشور به 5میلیون نفر رسیده/ ضرورت ایجاد مدیریت واحد و تجمیع بیمه درمان

نماینده مردم آستانه اشرفیه ضمن بیان اینکه ۵میلیون نفر در کشور از هم‌پوشانی بیمه‌ای برخوردارند، گفت: برای جلوگیری از هدر رفت منابع باید مدیریت واحد و تجمیع بیمه درمان در برنامه ششم لحاظ شود.
هم‌پوشانی بیمه‌ای در کشور به 5میلیون نفر رسیده/ ضرورت ایجاد مدیریت واحد و تجمیع بیمه درمان نماینده مردم آستانه اشرفیه ضمن بیان اینکه 5میلیون نفر در کشور از هم‌پوشانی بیمه‌ای برخوردارند، گفت: برای جلوگیری از هدر رفت منابع باید مدیریت واحد و تجمیع بیمه درمان در برنامه ششم لحاظ شود. https://cdn.icana.ir/d/019/84506.jpg هم‌پوشانی,بیمه‌ای,در,کشور,به,5میلیون,نفر,رسیده/,ضرورت,ایجاد,مدیریت,واحد,و,تجمیع,بیمه,درمان Icana

محمد حسین قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص ادغام بیمه درمان سازمان تامین اجتماعی با بیمه سلامت، گفت: نمایندگان در مجلس نهم در لایحه برنامه ششم توسعه، بندی را پیشنهاد کردند که انتظار می‌رود دولت در لایحه جدید خود آن موضوع را لحاظ کند؛ مبنی بر اینکه تمامی مسائل مربوط به حوزه سلامت در برنامه پنجم توسعه در برنامه ششم توسعه نیز لحاظ شود که یکپارچه‌سازی بیمه درمان نیز یکی از آن موارد است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اختلاف نظرهایی بین مسئولان بیمه سلامت و سازمان تامین اجتماعی در خصوص یکپارچه‌سازی بیمه درمان وجود دارد و مسئولان صندوق تامین اجتماعی معتقدند به این جهت که از جیب کارگران منابع خود را تامین می‌کنند، نباید یکپارچه سازی بیمه درمان صورت گیرد.

وی ضمن تاکید بر نگاه کارشناسی برای رفع اختلافات، گفت: ضرورت ایجاب می‌کند که مدریت واحد درمان ایجاد شود؛ در حقیقت نبود مدیریت واحد درمان مشکلات بسیاری را برای بیمه ها و مردم نیز ایجاد کرده است.

قربانی از هم‌پوشانی بیمه 5 میلیون نفر در کشور خبر داد و گفت: با مدیریت واحد درمان هم پوشانی بیمه‌ها حل می‌کند، این افراد از چند نوع بیمه درمان برخوردارند و این به معنی هدر رفت هزینه‌هاست است؛ متاسفانه عدم مدیریت صحیح بیمه درمان موجب هدر رفت 3 هزار میلیارد منابع شده که در این شرایط مدیریت واحد بیمه درمان ضروری است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس دهم تاکید کرد: تجمیع منابع بیمه درمان و مدیریت واحد درمان باید در دستور قرار گیرد، از این رو در مجلس شورای اسلامی با محوریت کمیسیون بهداشت این موضوع را در فرایند بررسی و تصویب برنامه ششم توسعه حل خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ سیدتقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درخصوص ادغام سازمان بیمه سلامت با بخش درمان سازمان تامین اجتماعی گفته است: صحبت و پیشنهادی از ادغام بیمه‌های درمانگر به میان نیامده است و دولت هم پیش بینی در این خصوص نداشته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet