ولادت حضرت امام رضا (ع)
1395/03/19 10:46:51
سرویس اجتماعی
خجسته:

کنترل اموال اعضای شورای شهرها برای کاهش لابی‌گری

نماینده مردم همدان در مجلس ضمن تاکید بر ضرورت تشکیل هیات نظارت بر عملکرد اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا، گفت: اموال اعضای شورای شهرها و روستاها برای کاهش لابی‌گری و باج‌خواهی باید کنترل شود.
کنترل اموال اعضای شورای شهرها برای کاهش لابی‌گری نماینده مردم همدان در مجلس ضمن تاکید بر ضرورت تشکیل هیات نظارت بر عملکرد اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا، گفت: اموال اعضای شورای شهرها و روستاها برای کاهش لابی‌گری و باج‌خواهی باید کنترل شود. https://cdn.icana.ir/d/019/42731.jpg کنترل,اموال,اعضای,شورای,شهرها,برای,کاهش,لابی‌گری, Icana

امیر خجسته در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح چگونگی نظارت بر عملکرد اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا و جلوگیری از بروز تخلفات و سوءاستفاده‌های مالی، گفت: نظارت بر عملکرد اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا، اصلی است که مجلس در صورت عدم توجه دولت، طرحی را برای این منظور تهیه خواهد کرد.

نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: همانگونه که هیات نظارت بر عملکرد نمایندگان وجود دارد، باید هیات نظارت بر عملکرد اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا تشکیل شود.

وی یادآور شد: شوراها با مباحث مالی شهری درگیر هستند و نظارت بر آنها ضروری است؛ برای این منظور نیز اعلام دارایی اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا یکی از راهکارهاست و این اقدام از لابی‌گرهای، باج‌خواهی‌ها و رانت‌خواری‌ها جلوگیری خواهد کرد.

خجسته، کنترل اموال اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا را مانند سایر مسئولان کشور ضروری دانست و گفت: در مجلس نهم طرحی برای این منظور تهیه شد که به علت فرصت اندک در دستور قرار نگرفت؛ لذا در صورتی که دولت در لایحه مدیریت یکپارچه شهری بر نحوه نظارت بر عملکرد شوراها مورد توجه نکند، پس از تشکیل کمیسیون‌های تخصصی، طرح خود را در این زمینه به هیات رئیسه مجلس تقدیم می‌کنیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: پیش از این شاهد فسادهای بسیاری در شوراهای اسلامی شهرهای مختلف کشور بوده‌ایم، این فسادها به دلیل لابی‌گری‌ها و تغییر کاربری های گسترده صورت گرفته بود.

 نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بسیاری از مشکلات در شوراهای اسلامی شهر و روستا رسانه‌ای نشده است، از این رو تشکیل هیات نظارت بر عملکرد اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا برای تقویت نظارت در دستور قرار خواهد گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet