هدر اصلی
1395/03/19 11:56:49
سرویس سیاسی
ابوترابی مطرح کرد:

بازپس‌گیری دارایی‌های ایران با مصادره کشتی‌های آمریکایی در تنگه‌هرمز/ملک سفارتخانه آمریکا مصادره شود

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس نهم،گفت: براساس کنوانسیون های بین المللی جمهوری اسلامی به عنوان یک کشوری ساحلی در تنگه هرمز می تواند نسبت به مصادره کشتی های بی ضرری که با پرچم و کالای آمریکا هستند، اقدام کند.
بازپس‌گیری دارایی‌های ایران با مصادره کشتی‌های آمریکایی در تنگه‌هرمز/ملک سفارتخانه آمریکا مصادره شود عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس نهم،گفت: براساس کنوانسیون های بین المللی جمهوری اسلامی به عنوان یک کشوری ساحلی در تنگه هرمز می تواند نسبت به مصادره کشتی های بی ضرری که با پرچم و کالای آمریکا هستند، اقدام کند. https://cdn.icana.ir/d/019/68214.jpg بازپس‌گیری,دارایی‌های,ایران,با,مصادره,کشتی‌های,آمریکایی,در,تنگه‌هرمز/ملک,سفارتخانه,آمریکا,مصادره,شود Icana

ابوالفضل ابوترابی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سازوکار قانونی برای پیگیری غارت اموال ایران از سوی آمریکا، گفت: در چند سال اخیر محاکم قضایی کشورمان در رابطه با اقدامات آمریکا علیه جمهوری اسلامی، حدود 50 میلیارد دلار رأی صادر کرده اند که این احکام علل بسیاری دارد که مهم ترین آن حمایت این کشور از عراق برای ساخت و به کارگیری سلاح های شیمیایی بوده است.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بر اساس احکام دادگاه های داخلی، می بایست اموال و دارایی های آمریکا در داخل کشور برداشت شود، البته ایالات متحده در داخل کشور به جزء سفارتخانه اموال دیگری ندارد، از این رو باید در جهت مصادره آن اقدام کرد.

وی افزود: از طرف دیگر براساس کنوانسیون 1958 ژنو و 1982 جامائیکا با عنوان نظام حقوقی آبراه‌های بین‌المللی و حق عبور کشتی‌ها، جمهوری اسلامی به عنوان یک کشوری ساحلی در تنگه هرمز می تواند نسبت به مصادره کشتی های بی ضرری که با پرچم و کالای آمریکا هستند، اقدام کند، از طرف دیگر بر اساس این کنوانسیون می توان در صورتی که منافع ملی خود در مخاطره باشد، تنگه‌هرمز را به روی تمامی کشتی‌های بست.

ابوترابی ادامه داد: مصادره کشتی های آمریکایی در شرایط کنونی بهترین راه کار برای بازپسگیری دارایی ها و اموال کشورمان است، اما انجام این اقدام مستلزم این است که شورای عالی امنیت ملی مجوز آن را صادر کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet