پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/19 11:29:55
سرویس اقتصادی
محمود زاده تاکید کرد :

اغلب مرغداری‎‌ها به بانک‌ها بدهکار هستند/تب برفکی برخی از دامداران را به زیر خط فقر رساند

نماینده مردم مهاباد در مجلس با بیان اینکه بسیاری از مرغداری ها به بانک ها بدهکاری دارند، گفت: تب برفکی برخی از دامداران را به زیر خط فقر رساند .
اغلب مرغداری‎‌ها به بانک‌ها بدهکار هستند/تب برفکی برخی از دامداران را به زیر خط فقر رساند نماینده مردم مهاباد در مجلس با بیان اینکه بسیاری از مرغداری ها به بانک ها بدهکاری دارند، گفت: تب برفکی برخی از دامداران را به زیر خط فقر رساند . https://cdn.icana.ir/d/019/201605103467341937.jpg اغلب,مرغداری‎‌ها,,به,بانک‌ها,بدهکار,هستند/تب,برفکی,,برخی,از,دامداران,را,,به,زیر,خط,فقر,,رساند, Icana

جلال محمود زاده  در گفت و گو با خبرنگار  خبرگزاری خانه  ملت درباره وضعیت مرغداری های کشور، تصریح کرد:  دربرخی مواقع نرخ مرغ تا حدی پایین  آید  که مرغدار نه تنها سودنمی کنند بلکه باید زیر نرخ تولید مرغ را روانه بازار کند بنابراین نمی تواند با این شرایط صنعت مرغداری برای مرغدار سودمند باشد  واین درحالی است که با تعطیلی  مرغداری ها  بطور مسلم واردات مرغ افزایش می یابدکه با این  تفاسیر تولید کننده  بیش از پیش  متضرر خواهد شد.

 نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زمانیکه دربرخی مواقع هزینه تولید مرغ برای مرغدار 4000تومان کیلویی تمام می شود ولی  از مرغدار3800 تومان کیلویی خریداری می شود بدیهی است که  فعالیت در صنعت مرغداری  هیچ نوع صرفه  اقتصادی نمی تواند  برای مرغدار داشته باشد، تصریح کرد:  صنعت مرغداری  و دامداری  ما  با خطر تعطیلی  روبرو است.

وی ادامه داد:  بسیاری  از مرغداری ها  به بانک ها بدهکاران هستند زیرا  با توجه به هزینه تولید توان پرداخت اقساط  بانک ها را ندارند و این در حالی است که هزینه تولید بیش از فروش در مرغداری ها ست و به همین علت مرغدارها که با وام های بانکی فعال شدند با مشکلات اقتصادی  بی شماری  دست  و پنجه نرم می کنند.

محمود زاده درباره  وضعیت  خسارت تب برفکی  به دامداران  نیز ، خاطرنشان کرد:  بیماری تب برفکی که امسال  به دامداران ما خسارت وارد کرد  از نوع   وارداتی است  و این در حالی  است که  تب برفکی امسال  تلفات بسیار زیادی به دامداران وارد کرده است .

وی ادامه داد:  متاسفانه علی رغم تلفات سنکین ناشی از تب برفکی هیچ  کسی حاضر به پرداخت خسارات  به دامداران نیست  و از همین رو برخی از  دامداران بطور کلی دام های خود را از دست  دادند و با توجه  به نوع درآمد به خط زیر  فقر رسیده اند .

محمود زاده  افزود: دامداران در راستا ی تلفات تب برفکی  بیمه نیز نیستند و این امر  بر مشکلات این قشر زحمتکش افزوده  است واز همین رو دولت می تواند از طریق  صندوق  حوادث غیر متقربه  بخشی  از خسارت این قشر زحمتکش را پرداخت کند.

نماینده مردم مهاباد در  مجلس  شورای اسلامی  با بیان اینکه90  درصد دامدارن  صنعتی و غیر صنعتی تعطیل شده اند، تصریح کرد:  متاسفانه شیر دامدارن نیز در زمان مناسب خریداری نمی شود و این موضوعات  وضعیت اقتصادی دامدران را حادتر می کند و این در حالی  است عدم پرداخت یارانه وگرانی  نهادهای  دامی نیز از عواملی  است که  در  افزایش مشکلات دامداران  تاثیرات بسیاری  دارد./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet