پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/19 09:53:24
سرویس سیاسی
نقوی حسینی:

نباید خرید سامانه اس 300 را به برجام گره زد/ برجام با دادوستد نظامی متفاوت است

نماینده مردم ورامین در مجلس دهم با بیان اینکه روسیه به تعهداتش با ایران بر سر تحویل سامانه اس ۳۰۰ پایبند خواهد ماند، گفت: آمریکا نمی تواند خرید سامانه اس ۳۰۰ را به برجام گره بزند.
نباید خرید سامانه اس 300 را به برجام گره زد/ برجام با دادوستد نظامی متفاوت است نماینده مردم ورامین در مجلس دهم با بیان اینکه روسیه به تعهداتش با ایران بر سر تحویل سامانه اس 300 پایبند خواهد ماند، گفت: آمریکا نمی تواند خرید سامانه اس 300 را به برجام گره بزند. https://cdn.icana.ir/d/019/110850.jpg نباید,خرید,سامانه,اس,300,را,به,برجام,گره,زد/,برجام,با,دادوستد,نظامی,متفاوت,است Icana

سید حسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به روند تحویل سامانه اس 300 توسط روس ها گفت: تحویل این سامانه موشکی داستان بلندی دارد که در این مسیر شاهد فراز و نشیب های متعددی بودیم. در این راه در برخی مقاطع زمانی شاهد شکایت ایران به مراجع قانونی بین المللی بودیم .

این نماینده با بیان اینکه در حال حاضر مشکلات گذشته در زمینه تحویل سامانه اس 300 برطرف شده است، ادامه داد: در حال حاضر شرایط برای مبادلات سامانه موشکی فراهم است و روسیه قرار است طی مراحلی این سامانه را به ایران ارسال کند، چند ماه گذشته شاهد ارسال محموله اول بودیم و روس ها متعهد شدند در مراحل دیگر ارسال اس 300 را تکمیل کنند.

وی با اشاره به واکنش های جهانی نسبت به ارسال سامانه موشکی اس 300 گفت: با ارسال اولین محموله سامانه اس 300 کشورهای غربی و به خصوص آمریکا شروع به موضع گیری علیه ایران کردند و تلاش کردند با اظهار نظرها دست اندازی و موانعی در سر راه تحویل کامل این سامانه ایجاد کنند. از سوی دیگر تلاش دارند تحویل آن را به برجام گره بزنند و دو موضوعی که هیچ ارتباطی به هم ندارند را به هم مرتبط کنند.

نقوی حسینی تاکید کرد: اجرای برجام با توافق فروش سامانه اس 300 متفاوت است. خرید سامانه موشکی اس 300 داد و ستد نظامی است که بین همه کشورهای دنیا صورت می گیرد.

این نماینده در ادامه اظهار داشت: اگر خرید فروش سامانه های دفاعی و موشکی خلاف است پس چطور آمریکا سالانه چنین سلاحی هایی را به همپیمان خود یعنی عربستان سعودی می فروشد، بر خلاف ایران عربستان با آن سلاح ها جنجال آفرینی می کند با این حساب اگر ایرادی وجود دارد در خرید و فروش سلاح به عربستان است.

نماینده مردم ورامین در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه روسیه به تعهداتش در زمینه تحویل تمام بخش های سامانه اس 300 عمل خواهد کرد، تاکید داشت:  بعید به نظر می رسد که روسیه تحت تاثیر فشارهای غرب و آمریکا قرار گیرد و توافق و داد و ستد نظامی خود را تهران را ملغی کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet