خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/19 12:22:21
سرویس سیاسی
/خودنظارتی در مجلس در کلام رهبری/

اکبریان:قانون خودنظارتی مجلس، جامع و تأثیرگذار است/کمبود امکانات و نیروی انسانی مانع تقویت نظارت درون مجلسی

عضو هیأت نظارت بر رفنار نمایندگان مجلس نهم، با بیان اینکه قانون کنونی خودنظارتی مجلس، ظرفیت های بسیار خوبی برای نظارت بر عملکرد نمایندگان دارد، گفت: تقویت این مقوله نیازمند تأمین امکانات ساختاری و نیروی انسانی است.
اکبریان:قانون خودنظارتی مجلس، جامع و تأثیرگذار است/کمبود امکانات و نیروی انسانی مانع تقویت نظارت درون مجلسی عضو هیأت نظارت بر رفنار نمایندگان مجلس نهم، با بیان اینکه قانون کنونی خودنظارتی مجلس، ظرفیت های بسیار خوبی برای نظارت بر عملکرد نمایندگان دارد، گفت: تقویت این مقوله نیازمند تأمین امکانات ساختاری و نیروی انسانی است. https://cdn.icana.ir/d/019/49232.jpg اکبریان:قانون,خودنظارتی,مجلس،,جامع,و,تأثیرگذار,است/کمبود,امکانات,و,نیروی,انسانی,مانع,تقویت,نظارت,درون,مجلسی Icana

عزیز اکبریان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب بر تقویت مقوله خودنظارتی در مجلس شورای اسلامی، گفت: قطعا موضوع خودنظارتی یکی راه کار های مجلس برای افزایش اثرگذاری در مسائل داخلی کشور است، زیرا با این مسئله، مجلس و نمایندگان بهتر و دقیق تر می توانند به وظایف قانونیشان عمل کنند.

نماینده مردم کرج و آسارا در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به عملکرد مثبت هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس، افزود: خوشبختانه این هیأت در بسیاری از مسائل و امور مجلس تأثیرگذار بود و توانست به بسیاری از شکایات و اتفاقات در مجلس نهم رسیدگی کند.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی قانون خودنظارتی مجلس که هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان را تشکیل داد، قانون خوب  جامعی است و می تواند در ارتقا عملکرد نمایندگان مجلس تأثیرگذار باشد، به شرط آن که قانون به درستی و به صورت کامل اجرایی شود.

اکبریان با بیان اینکه قانون کنونی خودنظارتی مجلس، ظرفیت های بسیار خوبی برای نظارت بر عملکرد نمایندگان دارد،  افزود: در شرایط کنونی وظایف هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان تنها معطوف به بررسی شکایت های واصله است، که قطعا اگر همان روند بررسی شکایت ها به درستی صورت گیرد، خودنظارتی در مجلس ارتقا پیدا می کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: البته تقویت مقوله خودنظارتی از طریق هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان، نیازمند تأمین امکانات ساختاری و نیروی انسانی است، زیرا در شرایط کنونی این هیأت دچار کمبود امکانات است.

رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با نمایندگان مجلس دهم با تأکید بر اینکه یکی از ضمانت های حفظ جایگاه والای مجلس شورای اسلامی، نظارت مجلس بر خویش است، به موضوع قانونگذاری خوب و الزامات آن اشاره کردند و گفتند: قانون باید «با کیفیت»، «متقن»، «همه جانبه نگر»، «واضح»، «بدون تعارض با قوانین دیگر»، «ضد فساد»، «منطبق با سیاستهای بالادستی»، «برگرفته از دیدگاههای کارشناسی بدنه دولت و خارج از دولت» باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet