خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/19 14:00:30
سرویس سیاسی
ابطحی:

تأخیر دولت در ارائه پروتکل الحاقی به مجلس تخلف است/تمام محورهای توافق هسته‌ای باید در مجلس تصویب شود

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس، با بیان اینکه توافق هسته ای، پروتکل الحاقی و حتی ارجاع مسائل اختلاف به کمیته مشترک ایران و ۱+۵ باید به تأیید مجلس برسد، افزود: تاکنون با گذشت چندین ماه از توافق هسته ای و اجرای آن، هنوز پروتکل الحاقی از سوی دولت به مجلس ارائه نشده است.
تأخیر دولت در ارائه پروتکل الحاقی به مجلس تخلف است/تمام محورهای توافق هسته‌ای باید در مجلس تصویب شود نماینده مردم خمینی شهر در مجلس، با بیان اینکه توافق هسته ای، پروتکل الحاقی و حتی ارجاع مسائل اختلاف به کمیته مشترک ایران و 1+5 باید به تأیید مجلس برسد، افزود: تاکنون با گذشت چندین ماه از توافق هسته ای و اجرای آن، هنوز پروتکل الحاقی از سوی دولت به مجلس ارائه نشده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109051753561.jpg تأخیر,دولت,در,ارائه,پروتکل,الحاقی,به,مجلس,تخلف,است/تمام,محورهای,توافق,هسته‌ای,باید,در,مجلس,تصویب,شود Icana

سیدجواد ابطحی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره رویکرد مجلس دهم برای بررسی و تصویب پروتکل الحاقی، گفت: در زمان مذاکرات هسته ای میان ایران و گروه 1+5، مسئله اجرای پروتکل الحاقی به صورت داوطلبانه مطرح شده و جمهوری اسلامی این مسئله را پذیرفت.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بر اساس قانون، توافق هسته ای، پروتکل الحاقی و حتی ارجاع مسائل اختلاف به کمیته مشترک ایران و 1+5 باید به تأیید مجلس شورای اسلامی برسد، افزود: تاکنون با گذشت چندین ماه از توافق هسته ای و اجرای آن، هنوز پروتکل الحاقی از سوی دولت به مجلس ارائه نشده است.

وی با اعلام اینکه تأخیر دولت در ارائه لایحه پروتکل الحاقی یک نوع تخلف قانونی محسوب می شود، تصریح کرد: وزارت خارجه و دولت باید هر چه سریع تر تکلیف نحوه اجرای پروتکل الحاقی را مشخص کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با انتقاد از بدعهدی غربی ها به ویژه آمریکا در اجرای برجام، گفت: با توجه به اقدام ایالات متحده در عدم اجرای تعهداتش در توافق هسته ای، اجرای و تعین تکلیف پروتکل الحاقی امتیازی بزرگی برای طرف مقابل محسوب می شود، بنابر این تعیین تکلیف آن باید منوط به اجرای تعهدات آمریکا در برجام باشد.

بر اساس متن توافق هسته ای روز انتقالی، هشت  سال  پس  از  روز  توافق  خواهد  بود،  یا  تاریخی  که  مدیرکل  آژانس  گزارشی ارائه  نماید، مبنی بر اینکه آژانس به نتیجه گیری گسترده تر خود مبنی بر اینکه تمام مواد هسته ای در ایران در فعالیت های صلح آمیز  باقی  می  ماند،  هرکدام  زودتر  باشد .

در آن روز، اتحادیه اروپایی و ایالات متحده به ترتیب اقدامات مشروحه در بخشهای 20 و  21 پیوست 5 (تصویب لغو تحریم های هسته ای در کنگره و مجالس کشورهای 1+5) را  انجام  می  دهند  و ایران، منطبق با  نقش قانونی  رییس  جمهور و مجلس بر اساس قانون اساسی، تصویب پروتکل الحاقی را پیگیری خواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet