ولادت حضرت امام رضا (ع)
1395/03/22 09:03:31
سرویس سیاسی
ابطحی در واکنش به اظهارات دبیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی:

پروتکل الحاقی، ملاک بازرسی‌های سرزده آژانس از تأسیسات هسته‌ای/رویکرد آژانس زیاده‌خواهانه است

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس، با بیان اینکه بازرسی های سرزده از مراکز هسته ای در قالب پروتکل الحاقی تعریف می شود، گفت: رویکرد آژانس و کشورهای ۱+۵ در قبال نگاه تعامل‌گرایانه ایران، بسیار زیادخواهانه است.
پروتکل الحاقی، ملاک بازرسی‌های سرزده آژانس از تأسیسات هسته‌ای/رویکرد آژانس زیاده‌خواهانه است نماینده مردم خمینی شهر در مجلس، با بیان اینکه بازرسی های سرزده از مراکز هسته ای در قالب پروتکل الحاقی تعریف می شود، گفت: رویکرد آژانس و کشورهای 1+5 در قبال نگاه تعامل‌گرایانه ایران، بسیار زیادخواهانه است. https://cdn.icana.ir/d/019/46613.jpg پروتکل,الحاقی،,ملاک,بازرسی‌های,سرزده,آژانس,از,تأسیسات,هسته‌ای/رویکرد,آژانس,زیاده‌خواهانه,است Icana

سیدجواد ابطحی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارات آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره موافقت ایران با بازرسی های سرزده از تأسیسات هسته ای، گفت: وقتی جمهوری اسلامی اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را پذیرفته، به این معنا است که با بازرسی های سرزده نیز موافق است، زیرا این گونه بازرسی ها در قالب پروتکل الحاقی تعریف می شود.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اجرای پروتکل الحاقی به این معنا است که بازرسان آژانس از هر مکانی که درخواست دهند، می توانند بازدید کنند، که این شامل مراکز هسته ای و غیر هسته ای و به صورت سرزده و غیر سرزده است.

وی ادامه داد: البته بر اساس برجام ایران باید ظرف مدت 24 روز امکان دسترسی بازرسان به تاسیسات مشکوک خود از جمله مراکز نظامی را فراهم آورد و اگر از این اقدام سر باز زند، با احتمال بازگشت تحریم های مواجه خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه رویکرد آژانس و کشورهای 1+5 در قبال نگاه تعامل‌گرایانه ایران، بسیار زیادخواهانه است، تصریح کرد: دستگاه دیپلماسی و تیم مذاکره کننده باید پاسخ صریحی را به اظهارات زیاده خواهانه غربی ها بدهند، زیرا سکوت به معنای رضایت تلقی شده و ایران در این بازی مغلوب می شود.

«یوکیا آمانو» مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با اشاره به توافق هسته ای بین ایران و گروه ۱ + ۵ گفت که ایران به برجام متعهد بوده است و بازرسان آژانس چندین بار از سایتهای هسته ای ایران بازدید کرده اند. وی همچنین گفت که ایران با بازرسیهای سرزده نیز موافقت کرده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet