پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/21 14:35:34
سرویس سیاسی
آمریکا با بزرگ نمایی تحقیر درخواست سفر به ایران دنبال چیست؟

توطئه چند وجهی با رمز 3 سناتور

بی اعتنایی تحقیرآمیز و پیام اقتدار آمیز جمهوری اسلامی به درخواست تحکم آمیز ۳سناتور برای سفر به ایران توطئه ای است که اهداف شوم چند وجهی نظیر نفوذ و فضاسازی علیه برجام را در دل طعم تلخی که واشنگتن چشیده دنبال می کند.
توطئه چند وجهی با رمز 3 سناتور بی اعتنایی تحقیرآمیز و پیام اقتدار آمیز جمهوری اسلامی به درخواست تحکم آمیز 3سناتور برای سفر به ایران توطئه ای است که اهداف شوم چند وجهی نظیر نفوذ و فضاسازی علیه برجام را در دل طعم تلخی که واشنگتن چشیده دنبال می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201602106911237675.jpg توطئه,چند,وجهی,با,رمز,3,سناتور Icana

خبرگزاری خانه ملت ، گروه سیاسی: «ابراز نگرانی درباره وضعیت دموکراسی در ایران» ، «مسئله نقض تعهدات ایران در تفاهم برجام» یا «توان موشکی ایران» کلیدواژه هایی هستند که به عنوان سوژه های اصلی رسانه های آمریکایی بر علیه جمهوری اسلامی در میان خبرهای پروپاگاندای رسانه ای غرب می توان مشاهده کرد.

در کنار بهانه تراشی هایی که مطرح شده است ، موضوع برنامه سفر 3سناتور آمریکایی به ایران در صدر خبرها قرار گرفته است. ویکلی استاندارد ماه فوریه گزارشی درباره درخواست «لی زلدین» نماینده نیویورک، «مایکل پمپئو» نماینده کانزاس و «فرانک لوبی یندو» نماینده ایالت نیوجرسی در مجلس نمایندگان آمریکا که هر سه جمهوریخواه و از مخالفان توافق هسته‌ای با ایران هستند، برای صدور روادید سفر به ایران منتشر کرد.

 بنا به نوشته نشریه آمریکایی ، این سه نفر برای دریافت مجوز سفر به ایران، شخصاً نامه ای را به دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن تحویل دادند. در این نامه، ادعاهای این سه نماینده آمریکایی درباره اقدامات دولت ایران به شیوه ای احترام آمیز و روشن بیان شده بود. دولت ایران به این نامه پاسخ نداد، اما مقامات ایران گزارش های تمسخرآمیز زیادی درباره درخواست سفر اعضای کنگره آمریکا، در مطبوعات منتشر کردند.  

با گذشت تاریخ برگزاری انتخابات ایران، این سه عضو کنگره دوازدهم آوریل با ارسال نامه ای دیگر بار دیگر خواستار سفر به ایران شدند. آنها در نامه خود به این مسئله اشاره کردند که هیچ پاسخ رسمی در مورد درخواست صدور روادید دریافت نکرده اند.

به نوشته ویکلی استاندارد ، در نهایت دو ماه و نیم بعد وزارت امور خارجه آمریکا پاسخی رسمی از دولت ایران دریافت کرد. بجاست اگر بگوییم این نامه کاملاً تحقیرکننده است و در آن به درخواست اعضای کنگره به عنوان «نمایشی تبلیغاتی» اشاره شده است.

در نامه ایران آمده است: «برخلاف آنچه ظاهراً شما تصور می کنید، اعضای کنگره آمریکا سیاست های کشورهای دیگر را تعیین نمی کنند.»

 ایران در این نامه می افزاید: «(آمریکایی هایی که به ایران سفر کرده اند) با درخواست بر اساس مقررات مربوط کشور میزبان و به شیوه ای مناسب و احترام آمیز این کار را انجام داده اند، نه به روش کاملاً نابجایی که شما برای سفر به ایران و مداخله در چیزی که هیچ ربطی به وظایف رسمی شما ندارد، درخواست کرده اید.»

جهانبخش محبی نیا جهانبخش محبی نیا34067512/24/2013 6:41:15 PMhttp://media.icana.ir/Image/2013/12/55407_Thum.jpg
جهانبخش محبی نیا

محبی نیا: جواب بی احترامی های ریشه دار آمریکا به مقامات جهان

جهانبخش محبی نیا در واکنش به بی اعتنایی جمهوری اسلامی در مورد درخواست سفر 3سناتور آمریکایی به ایران گفت: تهران براساس منافع ملی و حرکت انقلابی جمهوری اسلامی سفر سناتورهای آمریکایی به تهران را فاقد مشروعیت دانسته است.

نماینده مردم شاهین دژ و میاندوآب در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: جمهوری اسلامی هرگز تخاصمی با ملت آمریکا نداشته است و مسئله موجود ایستادگی در مقابل نظام سلطه ایالات متحده است. در این میان رسانه های صهیونیستی تلاش می کنند که ایران را به عنوان یک تهدید علیه امنیت جامعه جهانی و دشمن ملت آمریکا معرفی کنند.

وی تصریح کرد: عملکرد خصمانه دولتمردان ایالات متحده هزینه اداره جهان را زیاد کرده اند و این مسئله محدود به چند کشور خاص همچون ایران اسلامی نیست و گریبان گیر مردم آمریکا نیز بوده است. سیستم نژادپرستی حاکم بر ایالات متحده که اتفاقا رئیس جمهوری آمریکا در جریان کشتار رنگین پوستان توسط پلیس اذعان کرد ، یک سیستم نژاد پرستی است.

این نماینده مجلس نهم گفت: رویکرد آمریکا در برخورد با مقامات کشورهای خارجی که براساس پروتکل میزبانی سازمان های بین المللی اجازه حضور در خاک این کشور را دارند ، همواره توهین آمیز بوده است. حکومت آمریکا با وضع محدودیت های تردد برای تیم های بین المللی تلاش می کنند قلدری خود را به رخ بکشند.

وی گفت: این که گفته می شود بی اعتنایی جمهوری اسلامی در رابطه با درخواست 3سناتور برای سفر به ایران تحقیر کننده بوده است ، صحیح است زیرا جمهوری اسلامی با نظام سلطه سازش نخواهد کرد.

محبی نیا در تحلیل واکنش آمریکا به بی اعتنایی تهران به تقاضای 3 سناتور گفت: تجربه مزه رفتارهای تحقیرآمیزی که آمریکایی ها با مقامات کشورهای مختلف داشته اند برای واشنگتن گران تمام شده است. این که آنها نمی توانند با قلدری و تحکم حرف خود را به ایران دیکته کنند موضوعی تحقیر آمیز برای ایالات متحده است.  

وی گفت: تمام حیات آمریکا در حقیقت تحقیرآمیزبوده است اما آنها تلاش می کنند با شارلاتانیسم رسانه ای این موضوع را پنهان کنند.

جواد کریمی قدوسی جواد کریمی قدوسی34067511/1/2015 4:01:17 PMhttp://media.icana.ir/Image/2015/11/122556_Thum.jpg
جواد کریمی قدوسی

توطئه های جدید برای نفوذ در ایران

جواد کریمی قدوسی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تقبیح رویکرد واشنگتن نسبت به تهران ، گفت: استقلال و عزّت جمهوری اسلامی خط قرمزی امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری هرگز اجازه تخطی از آن را به کسی نداده اند. در سال های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی رئیس جمهوری وقت آمریکا گفته بود که ملت ایران ایالات متحده را تحقیر کرده است. آمریکا و نظام سلطه باید بدانند که ملت ایران آنها را تا آخر تحقیر خواهند کرد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئله پیش آمده در مورد گستاخی 3سناتور آمریکایی نشان دهنده عزم راسخ ملت ایران در تداوم آرمان های جمهوری اسلامی است. بزرگ آرمان انقلاب اسلامی مبارزه با ظلم و زمینه سازی برای اجرای عدالت است، نماد و کانون ظلم در جهان رژیم ایالات متحده است.

وی در ادامه گفت: تا این رژیم با این خصوصیت که 53 نفر سرمایه داران صاحب 57 درصد ثروت کل دنیا هستند ، نبض نظام آمریکا را در دست دارند؛مبارزه جمهوری اسلامی با نظام سلطه ادامه خواهد یافت.

این نماینده مجلس دهم گفت: بی اعتنایی تحقیرآمیز به درخواست 3 سناتور اقدامی در راستای حرکت انقلابی جمهوری اسلامی بوده است. باراک اوباما هم درخواست ملاقاتی با مقامات جمهوری اسلامی داشته است که با بی اعتنایی تهران مواجه شده است.

وی تصریح کرد: علت و ریشه طرح درخواست های دیدار این است که در اطاق فکر نظام سلطه توطئه های جدیدی برای مبارزه با شکل انقلابی جمهوری اسلامی تحت عنوان دیدار و مذاکره طراحی شده است. آنها تلاش می کنند که چهره زشت آمریکایی ها که آغشته به خون انسان های بی گناه است را بزک کنند.

کریمی قدوسی گفت: پیشنهادات ملاقاتی  که از سوی آمریکایی ها با عناوین مختلف مطرح می شود پازل جدیدی از جنگ ، خشونت و تحریم علیه ملت ایران است. آنها با ناکامی توطئه های پیشین خود برنامه های جدیدی را نظیر درخواست های دیدار طراحی می کنند.

وی در ادامه گفت: اگر هم ضرورتی وجود داشته باشد که در موضوع خاصی مذاکره صورت گیرد تصمیم گیرنده اطاق فکر جمهوری اسلامی زیر نظر شخص مقام معظم رهبری است که همه مسئولین باید تابع آن باشند. خطر امام آنچنان جدی است که اگر کوچک ترین غفلتی صورت بگیرد جهموری اسلامی لطمات جبران ناپذیری متحمل می شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم شورای اسلامی در انتها تاکید کرد: نقض عهد آشکار آمریکایی در تفاهم برجام نشان دهنده تخاصم ایالات متحده است. جمهوری اسلامی نمی تواند به تفاهم با آمریکا اعتمادی داشته باشد.

کنگره آمریکا کنگره آمریکا3406755/8/2015 12:40:02 PMhttp://media.icana.ir/Image/2015/05/104483_Thum.jpg
کنگره آمریکا

پاسخ های بی شرمانه 3 سناتور

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، در واکنش به پاسخ قاطعانه وزارت امور خارجه ایران و مقامات جمهوری اسلامی 3سناتور پاسخ های بی ادبانه ای داشته اند.

 «مایکل پامپئو»، عضو کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا نوشت: «نامه مزخرف وزارت خارجه ایران، فاقد امضا است، چند ماه با تأخیر صادر شده و درخواست ما برای ویزای سفر به ایران را یک 'کارزار تبلیغاتی' شمرده است. این نامه جوابی به درخواست ما نداده و تلاشی است برای منحرف کردن اذهان از بعضی 'کارزارهای تبلیغاتی' به مراتب برجسته‌تر آیت‌الله، مانند نوشتن 'اسرائیل باید نابود شود' روی موشک، توطئه‌چینی برای منفجر کردن رستوران در واشنگتن دی‌.‌سی و ربودن ملوان‌های آمریکایی در روز سخنرانی سالانه (رئیس‌جمهور آمریکا). درخواست ما هرگز 'کارزار تبلیغاتی' نبوده، بلکه تلاشی جدی برای انجام وظایفی مهم برای مردم آمریکا بوده و هست. من یک بار دیگر از دولت ایران می‌خواهم که درخواست ما برای اعطای ویزا را اجابت کند.»

«فرانک لوبی یندو» که او هم عضو کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا است در بیانیه ای نوشت: «اینکه ایران درخواست قانونی ما را با توهین و مطالب انحرافی پاسخ داده عمیقاً مایه تأسف است، اگرچه عجیب نیست. همان‌‌طور که پیش‌بینی می‌شد، ایران با رد درخواست ویزای ما، بر اینکه بازارگرمی رئیس‌جمهور اوباما برای مردم آمریکا و سرتاسر دنیا با 'دوران جدید گشودگی و همکاری' نمایشی مضحک بوده، صحه گذاشت. عزم ما برای پرسیدن سئوالات اساسی و نظارت قاطعانه مورد نیاز در تعامل با ایران، علی‌رغم این تصمیم ادامه خواهد داشت.»

«لی زلدین»، عضو کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان هم نوشت:« در حالی که این واکنش از جانب یک نهاد در سطح وزارتی در درون دولت ایران تعجب‌آور نیست، این نامه نیز همانند برجام سندی بدون امضا است که به صورتِ جهانِ دوستدار آزادی، تف می‌اندازد. این پاسخ شرم‌آور تقریباً از تمامی درخواست‌های نامه ما طفره رفته است، چون آنها از تبعات صداقت هراس دارند. شاید ایرانی‌ها رئیس‌جمهور اوباما و جان کری را در دست و بالشان داشته باشند، اما ژانویه 2017 (آغاز دوره بعدی رئیس‌جمهور آمریکا) به زودی فرا خواهد رسید. ایران، بزرگترین حامی تروریسم در دنیا است و این نامه دفتر ظریف تذکری غیرقابل انکار است مبنی بر اینکه با اینها باید همین‌طور رفتار شود. خیلی بد است که آنها تا این حد برای جلوگیری از توسعه دموکراسی در کشورشان تلاش می‌کنند، چون خوب می‌دانند که سرانجام روزی مسئولانی جایگزین آنها خواهند شد که خواستار قدرتمند کردن مردم هستند نه خودشان و کسانی که می‌خواهند ایران را به سوی روزهای بهتر رهنمون کنند، نه به سمت سراشیبی سقوط. داخل ایران، میلیون‌ها مردم بزرگ هستند که می‌دانند در همان حال که اوباما و کری حکومت نادرستی را زیر پر و بال گرفته‌اند، فرصت‌ها یکی پس از دیگری برای جایگزین کردن این جانی‌های ایران با رهبرانی درستکار و صلح‌جو، از دست می‌روند.»

سید حسین نقوی حسینی سید حسین نقوی حسینی3406757/4/2015 5:54:22 PMhttp://media.icana.ir/Image/2015/07/110850_Thum.jpg
سید حسین نقوی حسینی

بهانه تراشی علیه تفاهم برجام

سید حسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به مواضع مطرح شده در رابطه با در خواست سفر 3سناتور آمریکایی به ایران و مسائل ادعایی در رسانه های غربی گفت: نکته اساسی در مورد تقلای سفر سناتورهای آمریکایی به ایران است که روابط دو کشور از سوی واشنگتن پس از تسخیر لانه جاسوسی قطع گردید بنابراین دیدار یا رفت و آمد دیپلماتیک میان تهران و واشنگتن معنایی ندارد.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی گفت: آنچه که در مورد مذاکرات هسته ای و تفاهم برجام رخ داد موضوعی بود که با صلاح دید مقام معظم رهبری و در جهت تامین منافع ملی ایران آن هم در چارچوب مذاکرات چندجانبه صورت گرفت. برخی در آمریکا دچار این توهم شده اند که در موضوعات مختلف در رابطه با ایران می توانند مداخله کنند.

وی با بیان این که جمهوری اسلامی به احدی اجازه مداخله در امور داخلی ایران را نمی دهد ، گفت: ادعاهای 3سناتور آمریکا در رابطه با وضع دموکراسی در ایران مضحک است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم گفت: ایالات متحده که به شکل علنی با تبعیض نژادی به رنگین پوستان آمریکا رحم نمی کند و در چهارگوشه جهان دست به کشتار می زند؛ این کشور فاقد صلاحیت اظهار نظر در مورد دموکراسی در ایران است.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی به عنوان الگوی موفق مردم سالاری دینی در خاورمیانه معادلات  نظام سلطه را برهم زده است و آنها از هر توطئه ای برای تحت الشعاع قرار دادن این موضوع استفاده می کنند.

نقوی حسینی با پیش کشیدن تفاهم برجام گفت: جنجال رسانه ای با عنوان تحقیر سناتورهای آمریکایی اگرچه این موضوع واقعیت دارد اما بزرگ نمایی این موضوع توسط پروپاگاندای رسانه های صهیونیستی در واقع اقدامی علیه تفاهم برجام است.

 وی در نهایت گفت: آمریکا تاکنون به تعهدات خود در تفاهم برجام عمل نکرده است و حالا با سلسله توطئه های جدید تلاش می کند فضایی ایجاد کند که واشنگتن به تعهدات خود در رفع تحریم های خصمانه طفره رفته و توقیف اموال مردم ایران را توجیه کند.

پایان پیام/

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet