خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/21 09:10:33
سرویس سیاسی
نعمتی:

تقسیمات کشوری باید به دور از نگاه سیاسی باشد/زادگاه رییس جمهور سابق در دولت قبل با 12 هزارنفر جمعیت شهرستان شد

عضو هیات رییسه مجلس با تاکید بر اینکه تقسیمات کشوری باید به دور از نگاه سیاسی باشد، گفت:جای تعجب است که با چه منطقی زادگاه رییس جمهور سابق در دولت قبل با ۱۲ هزارنفر جمعیت شهرستان شد.
تقسیمات کشوری باید به دور از نگاه سیاسی باشد/زادگاه رییس جمهور سابق در دولت قبل با 12 هزارنفر جمعیت شهرستان شد عضو هیات رییسه مجلس با تاکید بر اینکه تقسیمات کشوری باید به دور از نگاه سیاسی باشد، گفت:جای تعجب است که با چه منطقی زادگاه رییس جمهور سابق در دولت قبل با 12 هزارنفر جمعیت شهرستان شد. https://cdn.icana.ir/d/019/77074.jpg تقسیمات,کشوری,باید,به,دور,از,نگاه,سیاسی,باشد/زادگاه,رییس,جمهور,سابق,در,دولت,قبل,با,12,هزارنفر,جمعیت,شهرستان,شد Icana

بهروز نعمتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تهیه لایحه تقسیمات کشوری و ارائه آن به مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: موضوع تقسیمات کشوری امری در هم ریخته است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در گذشته شاهد بوده‌ایم که منطقه ای با ۱۲ هزار نفر جمعیت ارتقاء یافته و تبدیل به شهرستان شده است.

نعمتی ادامه داد: این ارتقاء در حالی اتفاق افتاده که جاهای دیگر با حدود ۷۰ هزار نفر جمعیت همچنان برای ارتقاء بلاتکلیف هستند.

وی با اشاره لزوم کار کارشناسی دولت در این زمینه ، افزود: من معتقدم که بدنه کارشناسی کشور در دولت وجود دارد و یک لایحه منسجمی را اگر دولت تهیه کند، با استقبال مجلس مواجه خواهد شد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: ویژگی های این لایحه آن است که جامع باشد و برگرفته از یک نگاه منطقه ای تهیه نشده باشد به این صورت که برخی از جغرافیا ها را به طور خاص تری مورد بررسی قرار نداده باشند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم متذکر شد: تهیه این لایحه از سوی دولت می‌تواند بسیار موثر واقع شود.

وی افزود: آمایش سرزمینی در بحث تقسیمات کشوری بسیار اهمیت دارد چون بصورت جزیره‌ای مسائل را بررسی کردن و تبدیل روستا به شهر و شهرداری به شهرستان به این صورت بسیار مشکل است.

نعمتی تاکید کرد: اگر با استفاده از یک طرح جامع متوجه شویم در چه مرحله‌ای قرار گرفته‌ایم، نتایج فعالیت‌ها موثر تر خواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet