پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/21 08:02:00
سرویس سیاسی
نقوی حسینی :

فرانسه و بریتانیا وارد رقابت با آمریکا برای کسب منفعت در جنگ سوریه شده اند

نماینده مردم ورامین در مجلس در تحلیل افزایش حضور نظامی فرانسه و بریتانیا در جنگ سوریه گفت: فرانسه و بریتانیا وارد رقابت با آمریکا برای افزایش تخاصم در سوریه شده اند
فرانسه و بریتانیا وارد رقابت با آمریکا برای کسب منفعت در جنگ سوریه شده اند نماینده مردم ورامین در مجلس در تحلیل افزایش حضور نظامی فرانسه و بریتانیا در جنگ سوریه گفت: فرانسه و بریتانیا وارد رقابت با آمریکا برای افزایش تخاصم در سوریه شده اند https://cdn.icana.ir/d/019/42816.jpg فرانسه,و,بریتانیا,وارد,رقابت,با,آمریکا,برای,کسب,منفعت,در,جنگ,سوریه,شده,اند Icana

سید حسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: کشورهای غربی درکنار عربستان و ترکیه بانیان اصلی جنگ بزرگ سوریه و شکل گیری گروه های تروریستی تکفیری از جمله داعش هستند.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی گفت: غربی ها در  سوریه هرگز دنبال جنگ حقیقی با تروریسم نبوده اند زیرا همواره با استانداردهای دوگانه رفتار می کنند. فرانسه ، بریتانیا و آمریکا در روزهای نخست جنگ سوریه از داعش حمایت می کردند اما تلاش می کنند که این موضوع را کتمان کنند.

وی تصریح کرد: نیروهای ائتلاف متحدین دمشق در همراهی با ارتش سوریه توانسته اند ضربات کشنده ای به تروریست ها وارد کنند و در این راه به اهداف خود دست یافته اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم گفت: باتوجه به موفقیت بزرگ نیروهای مردمی حشدالشعبی در عقب راندن داعش در عراق و پیشروی های ارتش سوریه ، کشورهای غربی تلاش می کنند سهم خود را از خاک سوریه مطالبه کنند.

وی در ادامه افزود: حضور مستقیم نیروهای نظامی فرانسوی و انگلیسی در کنار معارضین نشان دهنده شکل گیری رقابتی جدید میان غربی ها برای کسب منفعت بیشتر است. همه می دانیم که نیت حقیقی غربی ها تنها و تنها دست یابی به منابع انرژی سوریه و حفاظت از منافع نامشروع رژیم صهیونیستی است.

براساس گزارش روزنامه تایمز، فرماندهان نیروهای معارض دولت سوریه می‌گویند نیروهای ویژه بریتانیا و فرانسه در خط مقدم درگیری‌ها در سوریه حضور دارند. این نخستین سند حضور مستقیم نیروهای انگلیسی و فرانسوی در سوریه است که نشان می‌دهد آنها به جای آموزش پیکارجویان در اردن به طور مستقیم در ناآرامی‌های سوریه مداخله می‌کنند.

انگلیس از کشورهایی است که از ابتدای ناآرامی‌ها در سوریه از معارضان دمشق که قصد براندازی حکومت بشار اسد را دارند حمایت کرده است.این در حالی است که تلاش‌های دو سالِ پیش دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس به منظور متقاعد کردن نمایندگان پارلمان این کشور برای مداخله نظامی در سوریه با شکست مواجه شد.

از سوی دیگر خبرگزاری فرانسه 7 خرداد تصاویری منتشر کرد که حضور نیروهای ویژه امریکایی در خط مقدم درگیری‌ها در سوریه را نشان می دهد. کاخ سفید چندی پیش اذعان کرد که بیش از 300 نیروی ویژه را به منظور مشاوره نظامی به سوریه اعزام کرده است.
پایان پیام/

 

 

 

 

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet