پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/22 10:15:43
سرویس سیاسی
فلاحت پیشه در واکنش به اظهارات دبیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی:

بازرسی های سرزده از مراکز هسته ای ایران، موضوع نادری نیست/بازرسی ها در قالب پروتکل الحاقی انجام می‌شود

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس، با بیان اینکه بازرسی های سرزده آژانس از مراکز هسته ای کشورمان بر اساس پروتکل الحاقی صورت می گیرد، گفت: بازرسی های سرزده از مراکز هسته ای ایران، موضوع نادر و منحصر به فردی نیست.
بازرسی های سرزده از مراکز هسته ای ایران، موضوع نادری نیست/بازرسی ها در قالب پروتکل الحاقی انجام می‌شود نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس، با بیان اینکه بازرسی های سرزده آژانس از مراکز هسته ای کشورمان بر اساس پروتکل الحاقی صورت می گیرد، گفت: بازرسی های سرزده از مراکز هسته ای ایران، موضوع نادر و منحصر به فردی نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/43294.jpg بازرسی,های,سرزده,از,مراکز,هسته,ای,ایران،,موضوع,نادری,نیست/بازرسی,ها,در,قالب,پروتکل,الحاقی,انجام,می‌شود Icana

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارات آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره موافقت ایران با بازرسی های سرزده از تأسیسات هسته ای، گفت: بازرسی های سرزده آژانس از مراکز هسته ای کشورمان بر اساس پروتکل الحاقی صورت می گیرد، از این رو چون ایران این پروتکل را پذیرفته، طبعا بازرسی های سرزده نیز انجام می شود.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: سازو کار کنونی پروتکل الحاقی که یکی از محورهای آن بازرسی های سرزده از تأسیسات هسته ای، بعد از اتفاقات مربوط به بازرسی آژانس از مراکز هسته ای مظنون عراق شکل گرفت، زیرا در گذشته بازرسی ها به صورت خود اظهاری انجام می شد، به این صورت که کشور میزبان اسامی مراکز خود را به آژانس ارائه می کرد و این نهاد بازرسی های لازم را صورت می داد.

وی ادامه داد: بعد از اتفاقات مربوط به بازرسی آژانس از مراکز هسته ای مظنون و شک و شبهه دار عراق، آژانس پروتکل الحاقی را به شیوه جدیدی اصلاح کرد و حدود 130 کشور دنیا با این مسئله موافقت کردند، از این رو بازرسی های سرزده از مراکز هسته ای ایران، موضوع نادر و منحصر به فردی نیست.

«یوکیا آمانو» مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با اشاره به توافق هسته ای بین ایران و گروه ۱ + ۵ گفت که ایران به برجام متعهد بوده است و بازرسان آژانس چندین بار از سایتهای هسته ای ایران بازدید کرده اند. وی همچنین گفت که ایران با بازرسیهای سرزده نیز موافقت کرده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet