پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/21 16:17:31
سرویس سیاسی
خضری با اشاره به انفجارهای ترکیه تاکید کرد:

ترکیه با حمایت از تروریست باید منتظر تنش های بیشتری باشد/توهمات سیاسی را آمریکا به اردوغان تزریق کرد

نماینده مردم پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اردوغان به دنبال ایجاد امپراتوری نوعثمانی است، تاکید کرد: رئیس جمهور ترکیه با حمایت از داعش خون بسیاری از مسلمانان را ریخته است و باید منتظر تنش های بزرگتر و بیشتر در کشورش باشد.
ترکیه با حمایت از تروریست باید منتظر تنش های بیشتری باشد/توهمات سیاسی را آمریکا به اردوغان تزریق کرد نماینده مردم پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اردوغان به دنبال ایجاد امپراتوری نوعثمانی است، تاکید کرد: رئیس جمهور ترکیه با حمایت از داعش خون بسیاری از مسلمانان را ریخته است و باید منتظر تنش های بزرگتر و بیشتر در کشورش باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/57783.jpg ترکیه,با,حمایت,از,تروریست,باید,منتظر,تنش,های,بیشتری,باشد/توهمات,سیاسی,را,آمریکا,به,اردوغان,تزریق,کرد Icana

رسول خضری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تنش ها و انفجارهای اخیر در ترکیه اظهار داشت: وقتی در رئیس جمهور کشوری فرمانده داعش شود و از ناتو و آمریکا دستور بگیرد نتیجه آن همین تنش در منطقه و کشور خود آن خواهد شد.

وی ادامه داد: کسی که برای کشورهای تهدید امنیت شود و برعلیه کشورهای اسلامی قد علم کند و در رأس داعشی ها در منطقه همدست شود و در کشتار مسلمانان در عراق و سوریه دست داشته، نباید انتظار داشته باشد که در کشورش انفجار های تروریستی رخ ندهد و با اعتراض های و تنش های مردم مواجه نشود.

این نماینده با بیان اینکه اردوغان کمک های اقتصادی، سیاسی، بهداشتی و پزشکی به کروهگ تروریستی داعش دارد، اظهار داشت: رئیس جمهور ترکیه به راحتی می گوید از بیمارهای داعشی نگهداری می کند و کشورش را مسئول درمان آنها می داند. او حتی در مقابل حزب خود حالت دیکتاتوری دارد آن هم در شرایطی که دنیا دیگر پذیرای دیکتاتوری نیست.

خضری به استعفای نخست وزیر اردوغان اشاره کرد و گفت: دیکتاتوری اردوغان تاجایی پیش رفته است که باعث استعفای نسخت وزیرش و روی کار آمدن فردی که حلقه به کشور استکبار است قطعا کسی که مطیع ناتو و آمریکا است و با جهان اسلام اعلام جنگ کرده است و دستش به خود مسلمان آلوده است باید منتظر بدترین اتفاقات در کشورش باشد.

وی تاکید کرد: نگرانی ما به عنوان کشور همسایه این است که دامنه خشونت و ناآرامی به کشورهای دیگر کشیده شود، از سوی دیگر شعله ور شدن آتش و جنگ در منطقه به افزایش فروش تسلیحات استکباری و غارت اموال مسلمانان می شود که تنها سود آن برای صهیونیست و آمریکا خواهد بود.

خضری با بیان اینکه اردوغان به جنون سیاسی مبتلا شده است، عنوان کرد: رفتارهای دیکتاتوری و حمایت از داعش در واقع خود زنی است چرا که این حمایت ها باعث شده درآمد ترکیه از توریست به یک سوم کاهش یافته و جوی خون راه انداخته است. متاسفانه اردوغان غلام حلقه بکوش ناتو و آمریکا است و از سوی دیگر با صهیونیست پیمان مشترک نظامی، امنیت و سیاسی دارد، اینکه یک مسلمان با صهیونیست ضد اسلام پیوند داشته باشد جای سوال و تعجب دارد.

نماینده مردم پیرانشهر با بیان اینکه اردوغان در قرن جدید به دنبال ایجاد امپراتوری و دیکتاتوری جدید است، اظهار داشت: توهم امپراتوری را آمریکا در ذهن اردوغان تزریق کرده است غرب با سد سازی و کنترل آبها به نفع ترکیه باعث ایجاد توهم در اردوغان شده است، از آنجایی که گفته می شود جنگ آینده بر سر آب است اردوغان به دنبال ایجاد امپراتوری نو عثمانی است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet