خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/21 08:38:33
سرویس سیاسی
فلاحت‌پیشه با اشاره به پیروزی کلینتون در رقابت‌های درون حزبی دموکرات‌ها :

ابزار دموکرات‌ها برای مقابله با ایران خطرناک‌تر از جمهوری‌خواهان است

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب و دالاهو در مجلس با بیان اینکه هردوحزب آمریکا دشمنی خود با ایران را حفظ کرده‌اند، گفت: دموکرات‌ها با تحریم و جمهوری‌خواهان با تهدید با ایران دشمنی می‌کنند که ابزار دموکرات‌ها خسارت بیشتری به ایران وارد کرده است.
ابزار دموکرات‌ها برای مقابله با ایران خطرناک‌تر از جمهوری‌خواهان است نماینده مردم اسلام‌آباد غرب و دالاهو در مجلس با بیان اینکه هردوحزب آمریکا دشمنی خود با ایران را حفظ کرده‌اند، گفت: دموکرات‌ها با تحریم و جمهوری‌خواهان با تهدید با ایران دشمنی می‌کنند که ابزار دموکرات‌ها خسارت بیشتری به ایران وارد کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201604109885715790.jpg ابزار,دموکرات‌ها,برای,مقابله,با,ایران,خطرناک‌تر,از,جمهوری‌خواهان,است Icana

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تفاوت‌هایی که در رویکرد دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان در قبال ایران در حوزه برجام وجود دارد، گفت: با نگاهی به سیاست‌های آمریکا در حوزه عمل خواهیم دید تحلیل های صورت گرفته همخوانی چندانی با واقعیت نداشته و نیز تصوری که در عرف عمومی از جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها شکل گرفته با واقعیت تطابق ندارد.

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به دشمنی هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات با ایران طی 37 سال گذشته، تصریح کرد: هر دو حزب دشمنی خود با ایران را حفظ کرده و در این راه از ابزارهای متفاوتی استفاده کرده اند.

ابزارهای جمهوری‌خواهان و دموکرات‌های آمریکا برای مقابله با ایران متفاوت است

وی در ادامه با بیان اینکه ابزار دموکرات‌ها برای مقابله با ایران تحریم بوده است، گفت: این در حالی است که جمهوری‌خواهان همواره از ابزار تهدید و تنبیه استفاده کرده اند که البته در واقعیت جمهوری‌خواهان هرگز نتوانستند این تهدیدها علیه ایران را عملی کنند.

فلاحت پیشه در ادامه با بیان اینکه براساس ارزیابی‌ها همواره دموکرات‌ها خسارت بیشتری نسبت به جمهوری‌خواهان به ایران تحمیل کرده اند، گفت: سیاست دموکرات ها معمولا استفاده از ابزار تحریم است به خصوص از سال 2006 سیاست های تحریمی آمریکا را فرامرزی شد به این معنی که تحریم را با مذاکراتی که با کشورهای اروپایی و شرق آسیایی داشتند، گسترده و جهانی کردند.

این نماینده مجلس دهم در ادامه با تأکید بر اینکه تنها بر اساس الفاظ مورد استفاده از سوی دموکرات‌ها و جمهوری خواهان نمی توان ابزار مقابله با ایران از سوی آنها را مورد تحلیل قرار داد، گفت: تهدید جمهوری‌خواهان به صورت زبانی است و آنها در عمل به این حیطه محدود بوده و در برهه نظامی عملکردی نداشته اند.

وی ادامه داد: در حقیقت آمریکایی‌ها به جایی رسیده بودند که مجبور به امضای برجام با ایران شدند و این موضوع ربطی به رییس جمهور دموکرات اوباما نداشت یعنی اگر رییس جمهور جمهوری‌خواه هم روی کار بود باز باید این توافقنامه امضا می شد.

تحمیل بدهی 6تریلیون دلاری آمریکا در طول 10سال سیاست جنگ دوران بوش

فلاحت پیشه  در تشریح دلایل حتمی بودن توافق با ایران بر سر برجام اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران به جایی رسیده بود که شاخص های قدرت را تأمین کرده و توانسته بود توافقی را در قالب شورای امنیت تأمین کند کما این که مذاکرات حتی در زمان بوش هم ادامه پیدا می کرد.

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به موضوع مدنظر اوباما مبنی بر تحمیل بدهی‌‌های نظامی 6 تریلیون دلاری آمریکا در طول 10 سال سیاست جنگی دوران بوش، خاطرنشان کرد: امروز تحریم به امری مقدس برای آمریکا تبدیل شده و دلیل عهدشکنی ها نیز این است که نمی توانند این سیاست را تعدیل کنند و حتی تلاش دارند امور تحریمی را به سایر حوزه های تهدید برای رام کردن رفتار ایران منتقل کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet