هدر موبایل
1395/03/22 08:00:00
سرویس سیاسی
نقوی حسینی مطرح کرد:

آینده مبهم تصویب پروتکل الحاقی در مجلس/اجرای داوطلبانه پروتکل بهترین سازو کار در توافق هسته ای

نماینده مردم ورامین در مجلس، گفت: با توجه به رویکرد آمریکا و بدعهدی این کشور در اجرای توافق هسته ای، به نظر می رسد که قانون کردن و تصویب پروتکل الحاقی به صلاح نیست، از این رو اجرای داوطلبانه آن برای کشور بهتر خواهد بود.
آینده مبهم تصویب پروتکل الحاقی در مجلس/اجرای داوطلبانه پروتکل بهترین سازو کار در توافق هسته ای نماینده مردم ورامین در مجلس، گفت: با توجه به رویکرد آمریکا و بدعهدی این کشور در اجرای توافق هسته ای، به نظر می رسد که قانون کردن و تصویب پروتکل الحاقی به صلاح نیست، از این رو اجرای داوطلبانه آن برای کشور بهتر خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/110850.jpg آینده,مبهم,تصویب,پروتکل,الحاقی,در,مجلس/اجرای,داوطلبانه,پروتکل,بهترین,سازو,کار,در,توافق,هسته,ای Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،درباره رویکرد مجلس دهم برای بررسی و تصویب پروتکل الحاقی، گفت: در توافق هسته ای مقرر شده است که ایران پروتکل الحاقی را در مدت کوتاهی به صورت داوطلبانه اجرایی کند و سپس آن را برای تصویب نهایی به مجلس شورای اسلامی ارسال کند.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بر اساس برجام، جمهوری اسلامی باید طی مدت هشت سال پروتکل الحاقی را برای دائمی شدن به مجلس شورای اسلامی بفرستد، از طرف دیگر کنگره آمریکا و مجالس کشورهای عضو 1+5 نیز باید به صورت قانون و دائمی تحریم های هسته ای علیه ایران را لغو و رفع کنند.

وی با اعلام اینکه قطعا ارائه لایحه پروتکل الحاقی از سوی دولت به مجلس در آینده ای نزدیک امکان پذیر نیست، گفت: به نظر من این مسئله تا پایان زمان هشت ساله نیز رخ نمی دهد، زیرا آمریکایی ها مدام حرف از درازمدت بودن توافق هسته ای و زمان بر بودن آن می زنند، بنابراین تصویب پروتکل در آینده نزدیک قابل انتظار نیست.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: از طرف دیگر با توجه به رویکرد آمریکا و بدعهدی این کشور در اجرای توافق هسته ای، به نظر می رسد که قانون کردن و تصویب پروتکل الحاقی به صلاح نیست، از این رو اجرای داوطلبانه آن برای کشور بهتر خواهد بود.

بر اساس متن توافق هسته ای روز انتقالی، هشت  سال  پس  از  روز  توافق  خواهد  بود،  یا  تاریخی  که  مدیرکل  آژانس  گزارشی ارائه  نماید، مبنی بر اینکه آژانس به نتیجه گیری گسترده تر خود مبنی بر اینکه تمام مواد هسته ای در ایران در فعالیت های صلح آمیز  باقی  می  ماند،  هرکدام  زودتر  باشد.

در آن روز، اتحادیه اروپایی و ایالات متحده به ترتیب اقدامات مشروحه در بخشهای 20 و  21 پیوست 5 (تصویب لغو تحریم های هسته ای در کنگره و مجالس کشورهای 1+5) را  انجام  می  دهند  و ایران، منطبق با  نقش قانونی  رییس  جمهور و مجلس بر اساس قانون اساسی، تصویب پروتکل الحاقی را پیگیری خواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet