هدر موبایل
1395/03/21 16:04:08
سرویس اقتصادی
مقدسی خبر داد:

استمهال بدهی های مالیاتی واگن پارس توسط ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان اراک

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان اراک با حضور در کارخانه واگن پارس بخشی از بدهی های مالیاتی را استمهال کرده است، گفت:شرکت های حمل‌ونقلی مشخص نیست با چه توجیهی اقدام به واردات واگن می‌کنند.
استمهال بدهی های مالیاتی واگن پارس توسط ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان اراک نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان اراک با حضور در کارخانه واگن پارس بخشی از بدهی های مالیاتی را استمهال کرده است، گفت:شرکت های حمل‌ونقلی مشخص نیست با چه توجیهی اقدام به واردات واگن می‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606107905379181.jpg استمهال,بدهی,های,مالیاتی,واگن,پارس,توسط,ستاد,اقتصاد,مقاومتی,شهرستان,اراک Icana

مهدی مقدسی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به حجم بی رویه واردات واگن به کشور گفت:یکی از بندهای 24 گانه سیاست های اقتصاد مقاومتی توجه به تولید داخل است، لذا زمانی که ظرفیت ساخت واگن در واگن سازی های کشور مهیا است، واردات واگن در این مقطع ظلم به تولیدکنندگان داخلی و انحراف از اقتصاد مقاومتی است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه شرکت واگن پارس اراک نیز در حال حاضر با مشکلات متعددی رو به رو شده است، افزود:سهامداران این شرکت تمهیداتی برای رفع مشکلات آن اندیشیده اند و ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان اراک با حضور در کارخانه واگن پارس بخشی از بدهی های مالیاتی را استمهال کرده و بدهی های بیمه را تقسیط کرده اند.

شرکت های حمل‌ونقلی با چه توجیهی اقدام به واردات واگن می‌کنند

مقدسی با اشاره به توان ساخت واگن های درون شهری، برون شهری و باربری در داخل کشور ادامه داد: در شرایط پساتحریم باید زمینه مشارکت بخش خصوصی و انتقال تکنولوژی نوین به کشور فراهم شود، تا تولیدکنندگان داخلی کیفیت تولید واگن های خود را افزایش دهند.

وی اظهار کرد: در حالی که ظرفیت کارخانه‌های داخلی تقریباً خالی است، اما شرکتهای حمل‌ونقلی مشخص نیست با چه توجیهی اقدام به واردات واگن می‌کنند.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت ورود سازمانهای نظارتی به موضوع واردات واگن ، تصریح کرد: مشکل واگن‌سازان داخلی چیست که بهره‌برداران شبکه ریلی هیچ توجهی به آنها ندارند؟ بسیاری از کارخانه های واگن سازی دنیا، به‌اندازه سه سوله واگن‌سازی پارس ایران نیست و آنها امکانات هیچ‌کدام از واگن‌سازان داخلی را ندارند، اما با این حال شرکت های حمل‌ونقل هیچ اعتقاد و باوری به تولید ملی ندارند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet