خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/21 13:25:29
سرویس استان ها
در جریان بازدید از اداره کل استاندارد مطرح شد:

تاکید نمایندگان اراک بر نقش استاندارد در اقتصاد مقاومتی و سلامت مردم

نمایندگان مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی بر نقش استاندارد در اقتصاد مقاومتی و سلامت مردم تاکید کردند.
تاکید نمایندگان اراک بر نقش استاندارد در اقتصاد مقاومتی و سلامت مردم نمایندگان مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی بر نقش استاندارد در اقتصاد مقاومتی و سلامت مردم تاکید کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103285393036.jpg ,تاکید,نمایندگان,اراک,بر,نقش,استاندارد,در,اقتصاد,مقاومتی,و,سلامت,مردم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ علی اکبر کریمی و سید مهدی مقدسی روز پنجشنبه در جریان بازدید از قسمتهای مختلف اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان، خواستار توجه بیشتربه کیفیت کالا و آشنایی مردم با مقوله استاندارد شدند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: فعالیت گسترده اداره کل استاندارد، تضمین کننده سلامت کالاهای تولید شده است.

علی اکبر کریمی افزود: مردم اطلاعات چندانی نسبت به فعالیت های اداره کل استاندارد ندارند که می طلبد این اداره کل با استفاده از ظرفیت های مطبوعاتی و رسانه ای استان در خصوص آشناسازی مردم با شرح وظایف این اداره کل بیش از پیش تلاش کند.

نماینده دیگر مردم اراک، خنداب و کمیجان نیز در این بازدید کفت: تولید کالای باکیفیت و رقابت پذیر در بازارهای جهانی مستلزم رعایت اصول استاندارد است.

سید مهدی مقدسی افزود: گام نخست بالندگی اقتصادی و ارتقاء نرخ بهره وری حضور در بازارهای جهانی به واسطه تولید کالاهای ارزان قیمت و با کیفیت است که در این میان نقش برجسته اداره کل استاندارد متجلی می شود.

نماینده مردم اراک در مجلس بیان کرد: هم اکنون در کشورهای توسعه یافته، نسبت به مصرف کالاهای داخلی آن کشور تعصب خاصی وجود دارد، اما در کشور ما فرهنگ استفاده از کالاهای وارداتی جا افتاده است که تغییر این رویه نادرست، نیازمند عرضه کالاهای باکیفیت داخلی است.

وی اضافه کرد: مسئولان باید برای ترویج فرهنگ استفاده از تولید ملی، برنامه‎ریزی‎های موثری انجام دهند، در غیر این صورت بیت المال و سرمایه ملی هدر می رود.

مدیرکل استاندارد استان مرکزی نیز در این نشست گفت: نشان استاندارد بر روی کالا بیانگر مرغوبیت بی چون و چرای آن کالا نیست بلکه به نوعی سلامت کالای مذکور را تضمین می کند.

ساحل سهی ادامه داد: مردم با خرید کالاهای استاندارد، بیشترین کمک را به سلامت بازار کرده و بزرگترین ضربه را به عرضه کنندگان کالاهای بی کیفیت وارد می کنند.

وی افزود: گشت های ویژه اداره کل استاندار استان مرکزی از 10 روز قبل از ماه مبارک رمضان، فعالیت های خود را آغاز کرده اند که در این مدت 764 مورد بازرسی از عرضه کنندگان مواد غذایی داشته اند.

به گزارش ایرنا؛ نمایندگان مردم اراک، کمیجان و خنداب عصر روز گذشته وامروز ( پنجشنبه ) به اتفاق هم از شرکت واگن پارس و فرودگاه اراک نیز دیدن کردند.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet