پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/21 14:10:00
سرویس استان ها

نمایندگان اراک در مجلس براستمرار پروازهای فرودگاه اراک تاکید کردند

نمایندگان مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در نشست هماهنگی پروازهای فرودگاه اراک با تاکید بر استفاده از ظرفیت ایجاد شده در صنعت هوایی استان خواستار تداوم پروازها و بهره گیری از پتانسیل فرودگاهی شدند.در نشست هماهنگی پروازهای فرودگاه اراک با تاکید بر استفاده از ظرفیت ایجاد شده در صنعت هوایی استان خواستار تداوم پروازها و بهره گیری از پتانسیل فرودگاهی شدند.
نمایندگان اراک در مجلس براستمرار پروازهای فرودگاه اراک تاکید کردند نمایندگان مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در نشست هماهنگی پروازهای فرودگاه اراک با تاکید بر استفاده از ظرفیت ایجاد شده در صنعت هوایی استان خواستار تداوم پروازها و بهره گیری از پتانسیل فرودگاهی شدند.در نشست هماهنگی پروازهای فرودگاه اراک با تاکید بر استفاده از ظرفیت ایجاد شده در صنعت هوایی استان خواستار تداوم پروازها و بهره گیری از پتانسیل فرودگاهی شدند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104537194960.jpg ,نمایندگان,اراک,در,مجلس,براستمرار,پروازهای,فرودگاه,اراک,تاکید,کردند Icana

علی اکبر کریمی روز پنجشنبه در این نشست افزود: بخش بزرگی از فرودگاه اراک با استفاده از اعتبارات استان مرکزی تامین شده است و این نشان دهنده عزم استان برای برخورداری از امکان پرواز هوایی است.

کریمی افزود: از شرکت فرودگاه های کشور انتظار است که با تامین تجهیزات مورد نیاز برای استمرار پروازهای فرودگاه اراک، در فصل های مختلف سال امکانات لازم را فراهم کند.

وی بیان کرد: در مذاکراتی که با شرکت آسمان صورت گرفته در صورتی که تقاضا برای پروازها استمرار داشته باشد الزاما لازم نیست پروازها در قالب چارتر انجام شود چون چارتر در طول زمان هزینه بر است و در مقابل هزینه انفرادی مناسب تر است.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: تصویب مرز هوایی رسمی برای فرودگاه اراک امکان قانون خوبی بود که سالهای قبل انجام شده است از این امکان در سفرهای خارجی استفاده شود.

وی گفت: برای صادرات محصولات کشاورزی، مواد غذایی و گل و گیاه امکانی فراهم شود تا سرمایه گذاران و صادرکنندگان از این توانایی و ظرفیت بهره مند شوند.

نماینده دیگر مردم اراک کمیجان وخنداب در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: استفاده نکردن از زیرساخت فرودگاهی مستقر در اراک و استان مرکزی ظلم به مردم است و از زمان راه اندازی این مجموعه با فراز و نشیب های متعددی مواجه بوده است.

سید مهدی مقدسی اظهار کرد: با تلاش هایی که مدیریت جدید فرودگاه انجام داده، شرکت هواپیمایی آسمان برنامه های پرواز فرودگاه اراک را در برنامه هوایی خود قرار داده تا از ظرفیت موجود در استان مرکزی استفاده بهینه صورت گیرد.

وی بیان کرد: آژانس های مسافرتی بهترین ظرفیت را برای تداوم و شکل گیری پروازهای بادوام برعهده دارند و این آژانس های با سفرهای زیارتی و تفریحی می توانند مجموعه فرودگاهی اراک را یاری دهند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: همکاری و تعامل میراث فرهنگی استان مرکزی با مدیران آژانس ها و نیز همکاری بین شرکت های هواپیمایی و سازمان همیاری شهرداری و چارتر کننده می تواند مشارکت جدی در این زمینه به وجود آورند.

مقدسی افزود: این مجموعه بکوشد با مساعی با سایر مسئولان استان پروازها ی مستمر داشته باشد و به عنوان یک ضرورت خدمات مسافرتی در استان مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: نواقصی در محور ارتباطی فرودگاه وجود دارد که با همکاری و مدیریت مجموعه فرودگاه رفع می شود.

وی اظهار کرد: تجهیزات فرودگاه گران قیمت است و انتظارمی رود شرکت فرودگاه های کشور حساب ویژه ای برای رفع نواقص و مشکلات فرودگاه اراک در سفر ریاست جمهوری به استان در نظر داشته باشد.

بازدیدی-کریمی-از -فرودگاه-اراک 3406756/10/2016 12:56:20 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606101880737850_Thum.jpg

بازدیدی-کریمی-از -فرودگاه-اراک

 

پرواز هوایی عسلویه - اراک 20 خردادماه دایر می شود

مدیر فرودگاه اراک نیز گفت: پرواز عسلویه - اراک با همکاری شرکت هواپیمایی آسمان 20 خرداد ماه جاری برقرار می شود.
رحیم حسین نسب افزود: همچنین به زودی پروازهای مشهد، کیش و عتبات عالیات از سرگیری می شود و با تمام قوت در تلاشیم تا پروازها استمرار داشته باشد.

وی اظهار کرد: برای سال 95 هدفگذاری یک ساله صورت گرفته که در چهار ماه اول پروازهای داخلی و در شش ماه دوم پروازهای خارجی دایر شود که پروازهای خارجی، عتبات عالیات و ترکیه را شامل می شود.

وی با یادآوری اینکه، رویکرد فرودگاه اراک برای شروع کار استقرار سیستم ایمنی است گفت: به روز شدن طرح ها و نظام نامه فرودگاهی، دریافت گواهینامه فرودگاهی از سازمان هواپیمایی کشور، توانمندسازی نیروی انسانی، افزایش ظرفیت ترمینال و ارتقای سطح خدمات فرودگاهی از دیگر برنامه های مورد نظر در فرودگاه اراک است.

وی افزود: فرودگاه اراک در نزدیکی تالاب میقان قرار دارد و می توان از این ظرفیت برای رونق صنعت اکو توریسم منطقه نیز استفاده کرد.
مدیر فرودگاه اراک گفت: راه اندازی چراغ باند فرودگاه باعث شده تا فرودگاه اراک در طول شبانه روز برای تمامی پروازهای دنیا خدمات ارایه کند و با این ظرفیت مرز هوایی فرودگاه اراک رسمیت یافته است.

حسین نسب افزود: هماهنگ نشدن چارترها با آژانس های هوایی باعث شده بود تا قطعی پروازها به وجود آید که با هماهنگی و نشست های متعدد این نقیصه برطرف می شود.

در این نشست نمایندگان آژانس های مسافرتی از قم، بروجرد، ملایر و ساوه حضور داشتند و برای انجام مداوم پروازهای فرودگاه اراک و رفع موانع پیش رو تبادل نظر کردند.

فرودگاه شهر اراک در 17 کیلومتری شمال این شهر واقع شده و به امکانات سوخت رسانی، گمرگ، ایستگاه آتش نشانی، پارکینگ و سیستم های کمک ناوبری مجهز است.

فرودگاه اراک سال 78 به بهره برداری رسید و نخستین خطوط پروازی مسافری آن از سال 84 با همکاری شرکت های هواپیمایی کشور دایر شد اما به دلیل نواقص فنی در تاسیسات از آن زمان تا کنون به دفعات پروازهای ناموفق و مقطعی را در کارنامه خود داشته است و با وجود ظرفیت های متعدد پروازی و باری بلااستفاده مانده بود.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet