پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/22 12:44:05
سرویس سیاسی
نوروزی:

حذف عربستان از لیست سیاه سازمان ملل جای تعجب ندارد/ بان کی مون به ریاض جایزه داده است

 نماینده مردم رباط کریم و بهارستان با بیان اینکه بان کی مون به عربستان جایزه داده است، اظهار داشت: حذف ریاض از این لیست سیاه ناقضان حقوق کودکان در یمن جای تعجب ندارد، اگر حذف نمی شد باید تعجب می کردیم.
حذف عربستان از لیست سیاه سازمان ملل جای تعجب ندارد/ بان کی مون به ریاض جایزه داده است  نماینده مردم رباط کریم و بهارستان با بیان اینکه بان کی مون به عربستان جایزه داده است، اظهار داشت: حذف ریاض از این لیست سیاه ناقضان حقوق کودکان در یمن جای تعجب ندارد، اگر حذف نمی شد باید تعجب می کردیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201605100999588709.jpg حذف,عربستان,از,لیست,سیاه,سازمان,ملل,جای,تعجب,ندارد/,بان,کی,مون,به,ریاض,جایزه,داده,است Icana

 حسن نوروزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به خروج عربستان از لیست سیاه ناقض حقوق کودکان یمن اظهار داشت: خروج عربستان از این لیست در واقع جایزه بان کی مون به دولت ریاض بوده چرا که آل سعود با چراغ سبز آمریکا، انگلیس و صهیونیست به مردم مظلوم یمن حمله کرده است.

وی با بیان اینکه چنین رفتارهایی در گذشته نیز دیده شده است، عنوان کرد: در سال هایی که آمریکا به عراق و افغانستان لشکرکشی می کرد و مردم مظلوم این دو کشور را به خاک و خون می کشید، ایران و حزب الله محکوم می شدند و امروز شاهد آن هستیم در حالی که عربستان به نیابت آمریکا، انگلیس و اسرائیل به یمن حمله برده است، او را از لیست سیاه خارج می کنند.

این نماینده تاکید دارد: اگر سازمان ملل  عربستان را از لیست سیاه خارج نمی کرد باید تعجب می کردیم، حذف ریاض از این لیست جای تعجب ندارد و نباید از  این رفتار سازمان ملل که از استکبار خط می گیرد تعجب کرد.

نوروزی اعتقاد دارد که وارد لیست شدن و یا خارج شدن از آن نیز با تصمیم استکبار از جمله و آمریکا است و تنها پول مردم مظلوم عربستان در به خاک و خون کشیدن مردم و کودکان مظلوم یمن خرج می شود.

وی با بیان اینکه عربستان بدون هیچ دلیلی به یمن حمله کرده است، اظهار داشت: عربستان هزینه هنگفتی در جنگ به یمن آن هم جنگی بی دلیل تن داده است، که به نظر می رسد دلیل آن این بود که استکبار جهانی که ماسکی از حمایت از حقوق بشر بر چهره دارد نمی خواهد به جایگاه خود خدشه وارد کند و عربستان به نیابت از آنها وارد میدان جنگ شده است.

این نماینده با بیان اینکه صحبت های اخیر بان کی مون واقعیت پشت پرده ملل و استکبار جهانی را نمایان کرده است، ادامه داد: خروج از لیست سیاه در واقع جایزه سازمان ملل به عربستان بود و بان کی مون برای کار تبلیغاتی اظهار داشت به دلیل پول مجبور به این کار شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet