هدر اصلی
1395/03/22 11:51:13
سرویس دیگر رسانه‌ها
دکترجلالی:

مهمترین اولویت کشور در حوزه اقتصاد و رکود است

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس اقتصاد را اولویت نخست مجلس دهم دانست و گفت: مهمترین اولویت کشور در حوزه اقتصاد و رکود است.
مهمترین اولویت کشور در حوزه اقتصاد و رکود است رییس مرکز پژوهش‌های مجلس اقتصاد را اولویت نخست مجلس دهم دانست و گفت: مهمترین اولویت کشور در حوزه اقتصاد و رکود است. https://cdn.icana.ir/d/019/104402.jpg مهمترین,اولویت,کشور,در,حوزه,اقتصاد,و,رکود,است Icana
به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از آریا؛ کاظم جلالی نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص توصیه مهم رهبر معظم انقلاب به نمایندگان پیرامون "انقلابی بودن، انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن" گفت: مجلس برآمده از شعار الله اکبر ملت است که امام راحل هم فرمودند مجلس برآمده از شعار الله اکبرها است. یعنی مجلس یک نهاد کاملا برآمده از خواست و اراده و انقلاب مردم است، حتما مجلس باید تلاش کند تا از ظرفیت های خودش استفاده کند تا بتواند پاسداشت ارزش های انقلاب و دفاع و صیانت از دستاورد های انقلاب را انجام دهد. همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند این موضوع در قسم ما وجود دارد؛ لذا نباید ذره ای از اهداف و ارزش های انقلاب کوتاهی کنیم بلکه باید وظایف خودمان را در این چارچوب به خوبی انجام دهیم.

وی در خصوص نوع تعامل فراکسیون ها و جریان های سیاسی در مجلس دهم با توجه به فرامین و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، گفت: مقام معظم رهبری هم در آن دیدار و هم در 14 خرداد توصیه ای برای ما داشتند، مبنی براینکه باید تعامل بین قوا برقرار شود. پس اولا باید بدانیم که جزیره ای عمل کردن هیچ فایده ای ندارد و کشور را با آسیب روبرو می کند؛ تفکیک قوا به این معنی نیست که ما باید در مقابل هم سنگر بندی کنیم، بلکه باید به هم کمک رسان و هم دل باشیم. این در بحث قوا است. در بحث قوه مقننه به دلیل اینکه در این قوه 290 نفر در مجلس اعمال وظیفه می کنند، حتما باید انسجام به شکل مناسب و بیشتری پیگیری شود؛ این انسجام می تواند به فراکسیون ها کشیده شود و نمایندگان با هم تعامل خوب و مناسبی را داشته باشند. چرا باید شکل فراکسیون ها تقابلی باشد؟ چرا نباید به شکل تعاملی با هم کار کنند. در این مجلس نوآوری رخ داد تا هیئت رئیسه فراکسیونها با هم جلساتی را داشته باشند و در آن موضوعات مهم مجلس را با هم پیگیری کنند.

نماینده مردم تهران در خصوص تاکید رهبر معظم انقلاب بر حفظ جایگاه مجلس، گفت: مهم ترین بخش این موضوع به خود مجلس باز می گردد اگر ما نمایندگان به کارهای خرد بپردازیم و کارهای بزرگ را در مقابل کارهای خرد به فراموشی بسپاریم، ممکن است شأن مجلس رعایت نشود. اگر محلیس به شکل جدی تعامل و نظارت کرد، وقار و متانت خود را حفظ خواهد کرد. همچنین اگر نمایندگان در تصویب طرح ها و لوایح به صورت کارشناسی عمل کنند، وزن و جایگاه مجلس حفظ می شود.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در خصوص اولویت های کاری مجلس دهم با توجه به بیانات مقام معظم رهبری، گفت: مهمترین اولویت کشور در حوزه اقتصاد و رکود است. رکود اقتصادی در حال آسیب زدن به کشور است. بنابراین مجلس باید اولین اولویت خود را بر روی موضوع اقتصاد قرار دهد،. با حضور وزیران اقتصادی در مجلس یک هم فهمی در حال شکل گیری است تا براساس آن بتوانیم یک برنامه جامعی را داشته باشیم.

جلالی در خصوص اشاره مقام معظم رهبری به حضور تعداد قابل توجهی از نمایندگان جدید در مجلس دهم به عنوان یک فرصت، گفت: مجلس دهم با نشاط ترین مجلس است که بیشتر این نیروهای جوان به دنبال کار برای کشور هستند. دولت باید از این نشاط در قانون گذاری و کارشناسی قوانین استفاده کند. به طور مثال با ارائه لوایح مناسب و برنامه ششم توسعه می توان از این نشاط استفاده کند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet