پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/22 13:33:33
سرویس اقتصادی
ملکی مطرح کرد:

سوء استفاده از مناطق آزاد برای واردات کالاهای آمریکایی/مناطق آزاد نباید دروازه واردات خودروهای آمریکایی شود

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس با اشاره به تاکید مقام مظم رهبری مبنی بر ممنوعیت واردات خودرهای آمریکایی گفت:مناطق آزاد نباید دروازه واردات خودروهای آمریکایی شود.
سوء استفاده از مناطق آزاد برای واردات کالاهای آمریکایی/مناطق آزاد نباید دروازه واردات خودروهای آمریکایی شود نماینده مردم مشکین شهر در مجلس با اشاره به تاکید مقام مظم رهبری مبنی بر ممنوعیت واردات خودرهای آمریکایی گفت:مناطق آزاد نباید دروازه واردات خودروهای آمریکایی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201605108710580225.jpg سوء,استفاده,از,مناطق,آزاد,برای,واردات,کالاهای,آمریکایی/مناطق,آزاد,نباید,دروازه,واردات,خودروهای,آمریکایی,شود Icana

ولی ملکی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه حمایت از صنایع داخلی یکی از فاکتورهای مهم در جهت اجرای اقتصاد مقاومتی است، گفت:صنعت خودرو یکی از صنایع مادر در کشور است، لذا اگر از صنایع مادر حمایت های لازم صورت نگیرد، اقتصاد مقاومتی شکل نخواهد گرفت.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تاکید مقام مظم رهبری مبنی بر ممنوعیت واردات خودرهای آمریکایی، افزود:واردات هر نوع خودروی خارجی در شرایطی که خودروسازی داخلی با چالش جدی مواجه است، از طریق مناطق آزاد تجاری، مرزهای خاص با عناوین و ارتباطات خاص و یا از طریق مبادی رسمی به هیچ وجه قابل قبول نیست.

باید به جای خروج ارز از کشور آن را جهت تأمین شغل و ایجاد ارزش افزوده برای اقتصاد کشور سرمایه‌گذاری کرد

ملکی با بیان اینکه حمایت از تولید داخلی حمایت از کار و کارگر ایرانی و اشتغال در کشور است، ادامه داد:با برخورد ناشیانه و واردات هر خودرو تعداد زیادی کارگر بیکار شده و ساخت چند خودرو از گردونه تولید حذف می شود و سبب ضربه به اقتصاد کشور می شود.

وی با بیان اینکه باید به جای خروج ارز از کشور آن را جهت تأمین شغل و ایجاد ارزش افزوده برای اقتصاد کشور سرمایه‌گذاری کرد، اظهار کرد: اگر به جای حمایت از تولید ملی و انتقال فناوری، خودرو به کشور وارد کنیم، کم‌کم شاهد افزایش مشکلات اقتصادی در کشور خواهیم بود.

نباید راه سوء استفاده از مناطق آزاد برای واردات کالاهای آمریکایی باز شود

ملکی افزود:نباید راه سوء استفاده از مناطق آزاد برای واردات کالاهای آمریکایی باز شود و نباید اجازه داد، مناطق آزاد دروازه واردات خودروهای آمریکایی شود.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی،  با تاکید بر اینکه برای ارتقاء کیفیت خودروهای داخلی باید الزامات سختی در نظر گرفته شود، تصریح کرد: تنها باید مجوز ورود خودروهایی که تکنولوژی و فناوری منتقل می کنند داده شود، و با انتقال تکنولوژی خودروهای داخلی را به روز و متنوع کرد./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet