خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/22 14:24:35
سرویس فرهنگی
دامادی با اشاره به لغو مجوز یک فیلم سینمایی پس از چند هفته اکران:

وزارت فرهنگ‌وارشاد استقلال عمل داشته باشد/ وزیر نباید تحت تأثیر حاشیه‌سازی‌ها قرار گیرد

نماینده مردم ساری در مجلس با انتقاد از اینکه پایین کشیدن فیلم ها از پرده سینما به سرمایه گذاران و فعالان این حوزه آسیب می رساند، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد باید پای مجوزهای خود بایستد و نگذارد نظرات منتقدان مانع از پایین کشیدن آن از پرده سینما شود.
وزارت فرهنگ‌وارشاد استقلال عمل داشته باشد/ وزیر نباید تحت تأثیر حاشیه‌سازی‌ها قرار گیرد نماینده مردم ساری در مجلس با انتقاد از اینکه پایین کشیدن فیلم ها از پرده سینما به سرمایه گذاران و فعالان این حوزه آسیب می رساند، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد باید پای مجوزهای خود بایستد و نگذارد نظرات منتقدان مانع از پایین کشیدن آن از پرده سینما شود. https://cdn.icana.ir/d/019/95575.jpg وزارت,فرهنگ‌وارشاد,استقلال,عمل,داشته,باشد/,وزیر,نباید,تحت,تأثیر,حاشیه‌سازی‌ها,قرار,گیرد Icana

محمد دامادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره اقدام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر لغو مجوز اکران فیلم «50 کیلو آلبالو»، گفت: فارغ از محتوای فیلم مذکور، اگر وزارت فرهنگ به عنوان متولی این حوزه، مجوزی برای اکران فیلمی صادر کرده، حتما بر اساس نقطه نظرات و بررسی هایی ربوده، لذا این اقدام وزیر فرهنگ، آن هم پس از گذشت هفته ها اکران فیلم مذکور، اشتباه بوده و بر اساس برداشت از قانون نیست.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: پایین کشیدن فیلم ها از پرده سینما به سرمایه گذاران و تهیه کنندگان اثر آسیب جدی وارد می کند و با توجه به اینکه امروزه سینمای ایران دارای مشکلات حاد است، این مسایل نیز باعث شده گاهی سینمای ما در مسیر غیر خود حرکت کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با طرح این پرسش که «مگر می شود فیلمی منتقد نداشته باشد؟»، در پاسخ به برخی انتقادات نسبت به فیلم های روی پرده و دارای مجوز اکران، توضیح داد: بارها شاهد بوده ایم اگر در فیلمی به قشری از جامعه اشاره ای شده باشد، فیلم را از پرده سینما پایین می کشند؛ چراکه معتقدند در بخشی از آن به قشری از جامعه توهین شده است لذا لازم است ما خودمان را جای فیلمنامه نویسان و تولید کنندگان در هنر- صنعت سینما بگذاریم و به این نکه توجه کنیم که باید چه کارهایی انجام دهند تا بتوانند نظر مخاطبان را جلب کنند.

وی یادآور شد: بر اساس قانون اینکه مرجع اصلی برای اینکه فیلمی بر پرده سینما باشد یا خیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است حال انتظار از این وزارتخانه آن است که استتقلال عمل داشته باشد.

دامادی تاکید کرد: بدون شک وقتی وزارت خانه ای برای اثری مجوز صادر می کند، بر اساس چارچوب و  ارزش های نظام جمهوری اسلامی است؛ لذا زمانی که فیلمی مجوز اکران گرفت، وزارت فرهنگ باید پای مجوزهای خود بایستد و بدون قرار گرفتن تحت فضاسازی ها و حاشیه آفرینی ها، اجازه ندهد نظرات منتقدان باعث پایین کشیده شدن اثری از پرده سینما شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet