پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/22 14:47:32
سرویس دیگر رسانه‌ها_
موسوی لارگانی:

وام های خوداشتغالی نیاز امروز صنعت کشاورزی

سید ناصر موسوی لارگانی: تزریق وام های خود اشتغالی در صنعت کشاورزی سبب تولید محصولات کشاورزی متنوع می شود.
وام های خوداشتغالی نیاز امروز صنعت کشاورزی سید ناصر موسوی لارگانی: تزریق وام های خود اشتغالی در صنعت کشاورزی سبب تولید محصولات کشاورزی متنوع می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/84458.jpg وام,های,خوداشتغالی,نیاز,امروز,صنعت,کشاورزی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سید ناصر موسوی لارگانی؛ نماینده مردم فلاورجان درباره تزریق وام های خود اشتغالی در صنعت  کشاورزی، خاطر نشان کرد: ایجاد تسهیلات و وام های خود اشتغالی در صنعت کشاورزی می تواند تولید محصولات کشاورزی را متنوع کند زیرا با توجه به عدم حمایت از برخی محصولات کشاورزی، کشاورز مجبور است برای کسب سود مناسب  محصولاتی را کشت کند که بیش از دیگر محصولات مورد حمایت قرار می گیرد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با بیان  اینکه سوء مدیریت، قاچاق کالا و واردات بی رویه بسیاری از محصولات کشاورزی که روزگاری جایگاه مناسبی در تولید داشتند را از گردونه اقتصاد کشاورزی حذف کردند،ادامه داد: با حمایت از فارغ التحصیلان دانشگاهی می توانیم بسیاری محصولات کشاورزی که به علت بی توجهی کارایی لازم را دیگر در عرصه تولید ندارند را دوباره فعال کنیم.

وی در ادامه: بطور مثال صادرات محصولات پنبه و ابریشم می تواند برای اقتصاد کشاورزی ما ارزآوری داشته باشد اما با بی توجهی به این محصول موجب شد تا تولیدات این محصول مانند گذشته بهینه نباشد و این در حالی است که اگر خواهان کاشت، داشت و برداشت محصولات  متنوع در صنعت کشاورزی هستیم باید تولید تمامی محصولات کشاورزی را مورد حمایت قرار دهیم.

موسوی لارگانی، افزود: برخی از محصولات کشاورزی که برای تولید نیازی به مقادیر زیاد منابع آبی ندارند نباید به علت عدم حمایت حذف شوند زیرا محصولاتی که با حداقل منابع آبی تولید می شوند بدیهی است که می تواند برای اقتصاد کشاورزی ما مثمرثمر باشد.

موسوی لارگانی وام های خوداشتغالی برای فارغ التحصیلان کشاورزی می تواند بسیار باصرفه باشد. در دولت گذشته و کنونی وام های خود اشتغالی دنبال شده است اما انتظار داریم با توجه به ظرفیت های صنعت کشاورزی نگاه ویژه به این گونه وام ها در صنعت کشاورزی شود.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet