پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/03/22 17:45:16
سرویس اقتصادی
موسوی لارگانی:

صادرات خرما در ماه مبارک رمضان عاقلانه نیست

 نماینده  مردم فلاورجان در مجلس با بیان اینکه صادرات خرما در ماه ماه مبارک رمضان عاقلانه نیست، گفت:  گرانی نرخ خرما برای عاملی  همچون صادرات عذری بدتر از گناه است.
صادرات خرما در ماه مبارک رمضان عاقلانه نیست  نماینده  مردم فلاورجان در مجلس با بیان اینکه صادرات خرما در ماه ماه مبارک رمضان عاقلانه نیست، گفت:  گرانی نرخ خرما برای عاملی  همچون صادرات عذری بدتر از گناه است. https://cdn.icana.ir/d/019/84458.jpg ,صادرات,خرما,در,ماه,مبارک,رمضان,عاقلانه,نیست Icana

 سید ناصرمو سوی لارگانی درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره گرانی نرخ خرماه در ماه مبارک رمضان، خاطرنشان کرد: در ماه  مبارک رمضان  بسیاری از  مردم و روزه  داران خرما را  جز زنجیره  مصرف غذایی  قرار میدهند  بنابراین  سزاوار نیست با صادرات خرما گرانی کالای را رقم بزنیم که  تمام  روزه دران  فارغ از هرنوع طبقه اقتصادی که  هستند  تمایل  به صرف ان  دارند. 

  نماینده  مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با بیان  اینکه گرانی خرما  بیش از تمام اقشار جامعه طبقه ضعیف جامعه را تحت تاثیر قرار می دهد، تصریح کرد:  بالاترین  مصرف خرما در ماه مبارک رمضان  است و این در حالی است که صادرات خرما با توجه به تقاضای داخلی در ماه  مبارک  رمضان  نمی تواند  اقدا م عاقلانه ای به شمارآید.

 موسوی لارگانی، افزود: مصرف خرما  با عنایت  به مصرف دو وعده ای در  زمان سحر وافطار می طلبد که نرخ خرما  به حدی تعیین شود که علاوه بر مصرف کننده تولید کننده هم متضرر نشود  بنابراین اگر اعلام می کنند گرانی  خرما  برای صادرات  است به هیچ وجه  این امر نمی تواند  توجیه منطقی  داشته باشد.

 وی یادآورشد :  متاسفانه  در زمان  برداشت برنج  ما واردات داریم  و بدیهی است این گونه  واردات وصادرات  نمی تواند برای اقتصاد کشاورزی  ارمغان  مناسبی  به همراه آورد.

 نماینده  مردم فلاورجان  در مجلس ، تصریحکرد:  در زمانی که  تقاضا  برای  تولید  داخلی  بالا است منطقی نیستکه  با صادرات  خرما  گرانی  این محصول استراتژیک  را رقم بزنیم و این در حالی است که دولت همواره  تاکید دارد تورم کاهش پیدا کرده است اما به یکبار  مردم شاهد افزایش نرخ  30الی 35 درصدی  تنها یک قلم  کالا در ماهی همچون ماه مبارک رمضان  هستند.

کاهش تولید وصادرات، عامل گرانی  خرما

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی صادرات را علت گرانی 30 تا 35 درصدی خرما اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه  ملت،  محمد آقاطاهر با اشاره به اینکه روند افزایش قیمت خرما سالانه یک هزار تومان بوده است ، افزود : امسال قیمت خرمای خوب بازار 8500 تا 9500 در هر کیلوگرم است در حالی خرمای باکیفیت پارسال 6500 تومان عرضه شد.

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی صادرات را علت گرانی 30 تا 35 درصدی خرما اعلام کرد.

وی افزایش قیمت خرما را نسبت به سال های گذشته بی سابقه دانست و گفت: امسال میزان تولید خرما به یک سوم کاهش یافته که این نیز علت دیگر گرانی خرماست.

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی با اشاره به مازاد سالانه خرما در سردخانه ها تصریح کرد: امسال مازاد خرما نخواهیم داشت و خرمای تازه هم در بازار عرضه خواهد شد.

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet