هدر موبایل
1395/03/22 18:25:50
سرویس دیگر رسانه‌ها
علی قربانی مطرح کرد:

بیانات رهبری برای فعالیت مجلس دهم بسیار راهگشا است

نماینده مردم بجنورد، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان و مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی گفت: بیانات رهبری در دیدار اخیر نمایندگان مجلس با معظم له برای فعالیت دوره دهم مجلس بسیار راهگشا است.
بیانات رهبری برای فعالیت مجلس دهم بسیار راهگشا است نماینده مردم بجنورد، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان و مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی گفت: بیانات رهبری در دیدار اخیر نمایندگان مجلس با معظم له برای فعالیت دوره دهم مجلس بسیار راهگشا است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605109780132827.jpg بیانات,رهبری,برای,فعالیت,مجلس,دهم,بسیار,راهگشا,است Icana

به گزارش خانه ملت، علی قربانی روز شنبه در نشست با مدیران و مسئولان شهرستان بجنورد گفت: در این دیدار رهبر معظم انقلاب بر سه مقوله اقتصاد مقاومتی، سیاست خارجی و فرهنگ تاکید کردند و لازم است تا ما نمایندگان ملت سه مقوله در اولویت کاری خود قرار دهیم.
وی خاطرنشان کرد: رهبر معظم اقتصاد مقاومتی را برون زا، دانش بنیان، تحول آفرین و علمی بیان و چاره مقابله با تحریم ها را اقتصاد مقاومتی عنوان کردند.
وی در ادامه گفت: مجلس با دو هزار و 800 قانون که پس از انقلاب تصویب کرده است، هم اکنون نیازی به وضع قانون جدید ندارد و باید قوانین تصویب شده به روزرسانی شود.
نماینده مردم بجنورد، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان و مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی گفت: تنها در مواردی که خلا قانونی وجود دارد باید قوانین جدید وضع شود.
وی با اشاره به اینکه اولویت اصلی مجلس دهم رسیدگی به 698 طرح و لوایحی است که از مجلس گذشته باقی مانده است، گفت: از این تعداد طرح و لوایح تنها 180 مورد بررسی شده است.
وی خاطرنشان کرد: تمامی طرح هایی که در استانها قرار است اجرایی شود باید بر اساس مزیت های نسبی یک استان و در قالب یک طرح آمایش تهیه شود تا مسیر حرکت و پیشرفت آسان سازی و مشخص شده باشد.
قربانی به اصل تفکیک قوا هم اشاره و تصریح کرد: هرچند که قوا از همدیگر مستقل هستند ولی قوا باید با هم تعامل داشته باشند.
وی حاکمیت قانون ، مشارکت مردم و قوه قضائیه کارآمد را چاره پیشرفت یک دولت نامید و افزود: اجرای این شاخصها احتیاج به تعامل و همفکری دارد.
این نماینده مجلس از همنشینی نمایندگان این دوره مجلس با نمایندگان ادوار گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: ماهانه در محل دبیرخانه تشخیص مصلحت نظام با نمایندگان ادوار شهرستان بجنورد نشست کاری برگزار خواهیم کرد تا از تجربیات آن ها در زمینه حل مشکلات استان کمک بگیریم.
به گزارش ایرنا، وی در ادامه از مجلس به عنوان گلوگاه اصلی پیشرفت نظام یاد کرد و افزود: مجلس اگر نظارت خوبی داشته باشد و بتواند بودجه را به خوبی برنامه ریزی نماید می تواند قدم بزرگی را برای توسعه کشور بردارد.
استان خراسان شمالی چهار نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد و کرسی نمایندگی شهرستان فاروج استان خراسان شمالی با شهرستان قوچان در خراسان رضوی نیز مشترک است.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet