هدر موبایل
1395/03/23 11:35:10
سرویس سیاسی
میرزایی:

اینترپل برای استرداد خاوری با ایران همکاری نمی‌کند/ تغییر مواضع دولت کانادا برای کسب منافع خاص در موضوع مصادره اموال ایران

نماینده مردم ایلام، ایوان، شیروان، چرداول و مهران در مجلس دهم گفت: اینترپل همکاری‌های لازم را با ایران انجام نمی دهد چون ملاحظات سیاسی را در نظر می‌گیرد.
اینترپل برای استرداد خاوری با ایران همکاری نمی‌کند/ تغییر مواضع دولت کانادا برای کسب منافع خاص در موضوع مصادره اموال ایران نماینده مردم ایلام، ایوان، شیروان، چرداول و مهران در مجلس دهم گفت: اینترپل همکاری‌های لازم را با ایران انجام نمی دهد چون ملاحظات سیاسی را در نظر می‌گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106695746729.jpg اینترپل,برای,استرداد,خاوری,با,ایران,همکاری,نمی‌کند/,تغییر,مواضع,دولت,کانادا,برای,کسب,منافع,خاص,در,موضوع,مصادره,اموال,ایران Icana

جلال میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص اظهارات وزیر دادگستری در خصوص عدم همکاری کانادا برای بازگرداندن محمود خاوری به ایران، اظهار داشت: تغییر دولت در کانادا با توجه سخنان نخست وزیر کانادا در مورد ایران مربوط به روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور است، نه اینکه کانادا بخواهد در پرونده های این چنینی نیز ورود پیدا کند.

نماینده مردم ایلام، ایوان، شیروان، چرداول و مهران در مجلس دهم بیان کرد: کانادا در راستای تامین منافع سیاسی و اقتصادی خود به دنبال برقراری روابط با ایران است و انتظار هماهنگ شدن کانادا در موضوعاتی مانند پرونده خاوری، انتظاری غیر واقعی است.

میرزایی در خصوص اینکه آیا کانادا استراتژی خود در قبال ایران را تغییر داده یا تنها یک تغییر تاکتیک اعمال کرده است، گفت: کانادا به دنبال منافع اقتصادی خود است و برای تامین منفعت های خاص خود مواضعش را تغییر داده است.

وی افزود: دولت جدید کانادا به دنبال ایجاد روابط با جمهوری اسلامی ایران است تا سیاست های دولت قبلی کانادا را نقض کند که البته این موضوع نباید توام با خوش بینی افراطی از سوی ایران شود.

نماینده مردم ایلام، ایوان، شیروان، چرداول و مهران در مجلس شورای اسلامی در خصوص ساز و کار استرداد مجرمین، ادامه داد: کسی که جرمی را انجام داده و از کشور خارج می شود، توسط دستگاه قضائی پرونده ای در خصوصش تشکیل میشود که برای استرداد آن شخص به اینترپل متوسل می‌شود.

میرزایی ادامه داد: اینترپل همکاری‌های لازم را با ایران انجام نمی دهد چون ملاحظات سیاسی را در نظر می‌گیرد و سبب کند شدن انجام این موضوعات شده است.

وی افزود: تاکنون که ارتباطات سیاسی بین ایران و کانادا قطع شده است و پس از برقراری ارتباطات سیاسی بین دو کشور باید روش های دیپلماتیک را در پیش بگیریم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet