هدر موبایل
1395/03/23 12:12:45
سرویس صحن
صفاری:

زیرساخت بانکی مناسبی در کشور برای سرمایه‌گذاری خارجی وجود ندارد

نماینده مردم نطنز در مجلس با انتقاد از نبود زیرساخت بانکی کارآمد برای ورود سرمایه گذاران خارجی به کشور، تصریح کرد: متأسفانه فضای لازم و کافی برای سرمایه گذاری خارجی در کشور وجود ندارد.
زیرساخت بانکی مناسبی در کشور برای سرمایه‌گذاری خارجی وجود ندارد نماینده مردم نطنز در مجلس با انتقاد از نبود زیرساخت بانکی کارآمد برای ورود سرمایه گذاران خارجی به کشور، تصریح کرد: متأسفانه فضای لازم و کافی برای سرمایه گذاری خارجی در کشور وجود ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201604107770934922.jpg زیرساخت,بانکی,مناسبی,در,کشور,برای,سرمایه‌گذاری,خارجی,وجود,ندارد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مرتضی صفاری در نشست علنی امروز (یکشنبه 23 خرداد) مجلس شورای اسلامی، پس از گزارش وزیر امور خارجه در صحن علنی، گفت: اساساً سرمایه گذاری خارجی و استقلال سرمایه خارجی از یک نقطه به نقطه دیگر بسترهایی را می طلبد که یک بستر آن بستر سیاسی است.

نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی افزود: در طول دهه های گذشته، تحریم ها و محدودیت هایی که دولت های خارجی در خصوص سرمایه گذاری خارجی در ایران ایجاد کرده اند مشکلات بسیاری را برای کشور فراهم کرد و خوشبختانه این مشکلات تا حدی با تلاش های وزارت امور خارجه رفع شد.

وی با تأکید بر اینکه در حال حاضر سرمایه گذاران خارجی بسیاری، علاقه به ورود به بازارهای ایران را دارند؛ تصریح کرد: بستر دیگر استقرار سرمایه خارجی، حوزه اقتصاد است و سرمایه گذاری خارجی در بستر اقتصادی به صورت دستوری از یک نقطه به نقطه دیگر منتقل نمی شود بنابراین این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد.

صفاری با اشاره به اینکه سرمایه گذاری خارجی باید بازگشتی مطمئن داشته باشد، گفت: فضای مناسب برای سرمایه گذاری خارجی باید در داخل کشور فراهم شود هر چند که متأسفانه در حال حاضر فضای مناسب برای سرمایه گذاران داخلی نیز وجود ندارد.

نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سیستم بانکی در کشور باید کارآمد باشد، افزود: متأسفانه برای سرمایه گذاری خارجی زیرساخت بانکی مناسبی در کشور وجود ندارد که باید در جهت رفع این مشکل تلاش های لازم صورت گیرد همچنین برای ورود ارز خارجی به کشور باید به حوزه گردشگری توجه کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet