هدر موبایل
1395/03/23 11:51:24
سرویس صحن
سالک مطرح کرد:

اقتصاد مقاومتی را باید با سرمایه‌گذاران متعدد پیش برد، نه با مذاکره

نماینده مردم اصفهان در مجلس دهم حصول اقتصاد مقاومتی را در میدان عمل و با تلاش سرمایه‌گذاران متعدد دانست و گفت: اقتصاد مقاومتی با مذاکرات به نتیجه نمی‌رسد.
اقتصاد مقاومتی را باید با سرمایه‌گذاران متعدد پیش برد، نه با مذاکره نماینده مردم اصفهان در مجلس دهم حصول اقتصاد مقاومتی را در میدان عمل و با تلاش سرمایه‌گذاران متعدد دانست و گفت: اقتصاد مقاومتی با مذاکرات به نتیجه نمی‌رسد. https://cdn.icana.ir/d/019/201601106469615264.jpg اقتصاد,مقاومتی,را,باید,با,سرمایه‌گذاران,متعدد,پیش,برد،,نه,با,مذاکره Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، احمد سالک در نشست علنی امروز ( یکشنبه 23 خرداد) مجلس شورای اسلامی، پس از گزارش وزیر امور خارجه در صحن علنی، گفت: اصل 43 قانون اساسی بر جلوگیری از سلطه اقتصاد بیگانه بر اقتصاد کشور تاکید می‌کند؛ گفتمان انقلاب اسلامی نیز در بیان حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب و قانون اساسی بر ظلم‌ستیزی و استکبارستیزی تاکید می‌کند، از این‌رو مذاکرات در مقابل زیاده‌خواهی‌های دشمن و ظلم های آمریکا، معنا نمی‌یابد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در مقابل ظلمی که به ما شد باید مشخص شود چقدر به نفع کشور پیش رفته‌ایم؛ در جریان جنگ تحمیلی، امام خمینی (ره) بحث مذاکرات را یادآور شده و گفتند مسئله جنگ را در میدان جنگ حل می‌کنیم نه پای میز مذاکره.

وی افزود: بنابراین امروزه اقتصاد مقاومتی را در میدان عمل و با سرمایه‌گذاران متعدد و با معیار باید پیش برد و نه با مذاکره. این سوال مطرح است که در جریان برجام و پسابرجام چه چیزی به دست نظام و مردم رسید؛ هرچندکه تردد شما در ارتباط با مذاکرات مورد تایید رهبری بوده است.

سالک یادآور شد: امروز در پسابرجام گرفتار مدیریت نیابتی رکود شده‌ایم. اقتصاد و بسیاری از صنایع نیز تعطیل شده‌اند، لذا استکبارستیزی در کجای چارچوب وزارت امور خارجه قرار گرفته است. متاسفانه کشورهایی چون جیبوتی ما را تحریم کرده و کشورهایی چون عربستان در مقابل ما ایستاده‌اند، آیا این نتیجه دیپلماسی خنده نیست؟

وی افزود: چرا خطوط قرمز مورد تاکید رهبری اعمال نشد؟ که اگر این خطوط قرمز اعمال می‌شد، تحریم‌ها تشدید نمی‌شد. متاسفانه براساس پیوست برجام، کمیسیون مشترک نیز برا بررسی مسائل تشکیل نشده است. آقای ظریف رفت و شدها و آمار ورود هیات‌های سرمایه‌گذاری چه نتیجه ملموس و عملیاتی داشته است؟ چه میزان از پول‌های بلوکه شده بر اثر نتایج برجام به کشور بازگشته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در مورد فاینانس پس از برجام چه اتفاقی صورت گرفت؟ رفت و شد ارزی بین بانک‌های ایرانی و خارجی تا چه میزان در افزایش تسهیلات تاثیر داشته است؟ و سوال پایانی اینکه آمریکا چه میزان به تعهدات خود عمل کرده است؟

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی سخنان رهبر معظم انقلاب در 14 خردادماه را یادآور شد و گفت: ایشان فرمودند برجام یک تجربه است، اما هنوز به آن توجهی نشده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet