خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/03/23 11:37:01
سرویس صحن
لاهوتی:

وزارت خارجه در جذب سرمایه‌های ایرانی خارج از کشور و اعتمادسازی فضا تدابیری بیاندیشید

نماینده مردم لنگرود در مجلس دهم ضمن بیان اینکه درآمد صنعت گردشگری ایران کمتر از یک میلیارد است، گفت: وزارت امور خارجه باید زمینه حذف روادید جهت رونق صنعت گردشگری را فراهم کند.
وزارت خارجه در جذب سرمایه‌های ایرانی خارج از کشور و اعتمادسازی فضا تدابیری بیاندیشید نماینده مردم لنگرود در مجلس دهم ضمن بیان اینکه درآمد صنعت گردشگری ایران کمتر از یک میلیارد است، گفت: وزارت امور خارجه باید زمینه حذف روادید جهت رونق صنعت گردشگری را فراهم کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201601107466004913.jpg وزارت,خارجه,در,جذب,سرمایه‌های,ایرانی,خارج,از,کشور,و,اعتمادسازی,فضا,تدابیری,بیاندیشید Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مهرداد بائوج لاهوتی در نشست علنی امروز ( یکشنبه 23 خرداد) مجلس شورای اسلامی، پس از گزارش وزیر امور خارجه در صحن علنی، گفت: ایرانیان مقیم خارج از کشور دارای ظرفیت بسیار هستند که در آسیای میانه و بسیاری دیگر از کشورهای دنیا سرمایه‌گذاری کرده‌اند، از این‌رو استدعا داریم تا در جذب سرمایه‌های ایرانی و اعتمادسازی فضا تدابیری اندیشیده شود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی ضمن بیان اینکه صنعت گردشگری رتبه سوم اقتصاد دنیا را به خود اختصاص داده است، گفت: ایران جزو 10 کشور برتر دنیا در صنعت گردشگری است و اگرچه سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اقداماتی انجام داده اما همراهی وزارت امور خارجه برای حذف روادید ضروری است.

وی افزود: بنا بر گفته مسئولان سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، درآمد گردشگری ایران حدود 5 تا 6 میلیارد دلار است، اما باید بدانیم که درآمد واقعی ایران در این خصوص کمتر از یک میلیارد دلار است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس دهم با اشاره به مصوبه برداشت دو میلیارد دلاری آمریکا از اموال ایران، تصریح کرد: به جای اینکه چراغ قوه در دست بگیریم و مشخص کنیم که کدام دولت صنایع ایران را به غارت برده است، باید تدبیری اندیشید که بعد از این در بازارهای جهانی منافع و منابع خود را حفظ کنیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet