هدر اصلی
1395/03/23 15:16:35
سرویس اقتصادی
فرهنگی مطرح کرد:

اجرای دقیق مصوبه ممنوعیت خریدکالاهای خارجی؛مولفه عمل به اقتصاد مقاومتی

نماینده مردم تبریز، آذر شهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: در صورت اجرای دقیق مصوبه ممنوعیت خرید کالاهای خارجی در دستگاه های دولتی، می توان عنوان بیان کرد اقدام عملی در راستای اقتصاد مقاومتی صورت گرفته است.
اجرای دقیق مصوبه ممنوعیت خریدکالاهای خارجی؛مولفه عمل به اقتصاد مقاومتی نماینده مردم تبریز، آذر شهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: در صورت اجرای دقیق مصوبه ممنوعیت خرید کالاهای خارجی در دستگاه های دولتی، می توان عنوان بیان کرد اقدام عملی در راستای اقتصاد مقاومتی صورت گرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/43139.jpg اجرای,دقیق,مصوبه,ممنوعیت,خریدکالاهای,خارجی؛مولفه,عمل,به,اقتصاد,مقاومتی, Icana

محمد حسین فرهنگی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر لزوم تقویت تولید ملی گفت: برای انجام اقدامات عملی در اقتصاد باید بخش تولید رونق یابد.

نماینده مردم تبریز، آذر شهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی افزود: اینکه بخش تولید باید تقویت شود یک موضوع بدیهی است بنابراین باید از ظرفیت های تولید در بخش هایی مانند کشاورزی و صنایع تبدیلی بطور مطلوب استفاده شود.

لزوم تامین نقدینگی مورد نیاز تولید

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: تامین نقدینگی مورد نیاز تولید و توجه به روان سازی و بهسازی در کارهای اقتصادی از لازمه های نیل به اهداف اقتصاد مقاومتی است.

فرهنگی افزود: کاهش هزینه ها در بخش تولید بصورت کارشناسی از لازمه های اقتصاد مقاوم است.

وی افزود: باید تدابیر و اقدامات اقتصادی بصورت هماهنگ انجام شود و در این رابطه مدیریت صحیح اعمال شود.

نماینده مردم تبریز، آذر شهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی افزود: در صورت اجرای دقیق مصوبه ممنوعیت خرید کالاهای خارجی در دستگاه های دولتی، می توان عنوان بیان کرد اقدام عملی در راستای اقتصاد مقاومتی صورت گرفته است.  

گفتنی است وزیر کشور در بخشنامه ای، مسؤولیت معاونان وزارت کشور و استانداران در اجرای فرمان رهبر معظم انقلاب و تصویب نامه هیأت وزیران درخصوص ممنوعیت خرید کالای خارجی را برای اجرا ابلاغ کرد.

در این بخشنامه رحمانی فضلی وزیر کشور خطاب به استانداران سراسر کشور و معاونان وزارت کشور با یادآوری تأکیدهای مکرر رهبر معظم انقلاب در دیدارهای مختلف بر ضرورت جدی حمایت از تولیدات ملی و مصرف محصولات داخلی و ممنوعیت مصرف تولیدات غیرایرانی درقوای سه گانه، دستگاه های حاکمیتی و دولتی، ساز و کار نظارت بر اجرای دقیق فرمان صریح ایشان در دوم شهریور91 در دیدار رئیس جمهوری و اعضای هیأت دولت با عبارت: «اصلاً ممنوع کنید و بگوئید هیچ کس حق ندارد در این وزارتخانه جنس خارجی مصرف کند»، ابلاغ شده است.

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet