هدر موبایل
1395/03/24 10:20:59
سرویس صحن
برومندی در صحن علنی مجلس مطرح کرد:

صندوق بیمه محصولات کشاورزی تقویت شود/ لزوم توجه به کمبود نقدینگی در بخش کشاورزی

نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در دوره وزارت حجتی بر جهاد کشاورزی، قیمت خرید محصولات تضمینی افزایش یافته، خواستار تقویت صندوق بیمه محصولات کشاورزی شد.
صندوق بیمه محصولات کشاورزی تقویت شود/ لزوم توجه به کمبود نقدینگی در بخش کشاورزی نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در دوره وزارت حجتی بر جهاد کشاورزی، قیمت خرید محصولات تضمینی افزایش یافته، خواستار تقویت صندوق بیمه محصولات کشاورزی شد. https://cdn.icana.ir/d/019/111454.jpg صندوق,بیمه,محصولات,کشاورزی,تقویت,شود/,لزوم,توجه,به,کمبود,نقدینگی,در,بخش,کشاورزی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدمهدی برومندی در نشست علنی امروز (دوشنبه 24 خرداد) مجلس شورای اسلامی درخصوص گزارش وزیر جهاد کشاورزی گفت: در موضوع اقتصاد مقاومتی، بخش کشاورزی نقش بسیار مهمی در تحقق اهداف سیاست‌ها دارد، بنابراین باید به این بخش بیشتر توجه شود.

نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: موضوعاتی مانند تامین غذا، ایجاد امنیت غذا و حفظ اشتغال با بخش کشاورزی در ارتباط است، بنابراین این بخش شایسته حمایت بیشتر است.

وی گفت: در دوره وزارت آقای حجتی اقدامات خوبی مانند افزایش قیمت محصولات کشاورزی در موضوع خرید تضمینی صورت گرفته است. به طور مثال قیمت گندم از کیلویی 380 تومان تا 1294 تومان افزایش یافته و به موضوع توسعه مکانیزاسیون در بخش کشاورزی  توجه شده و واردات محصولات تا حد امکان ممنوع شده است.

برومندی ادامه داد: در موضوعاتی مانند تولید ماهی در قفس، اقداماتی صورت گرفته که تقدیر از عملکرد وزیر جهاد کشاورزی شایسته است، بنابراین باید دولت و مجلس از بخش کشاورزی از تولید تا مصرف حمایت کنند.

وی تصریح کرد: در حالی قیمت دام زنده هر کیلو 8 هزار تومان است که قیمت گوشت در بازار تا 35 هزار تومان معامله می‌شود و این در حالی است که قیمت تمام شده باید 20 هزار تومان باشد و بیشتر این سود به جیب دلالان می‌رود و تولیدکننده و مصرف‌کننده زیان می‌بینند.

برومندی افزود: امروز با وجود گذشت 3 سال، به تولیدکنندگان شیر، یارانه‌ای از محل هدفمندی پرداخت نشده است. همچنین بر اثر کم‌توجهی‌ها حدود 40 هزار تن گندم خشک شده است.

نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی افزود: صندوق بیمه محصولات کشاورزی باید تقویت و به کمبود نقدینگی در بخش کشاورزی توجه شود و نکته دیگر اینکه به دلیل آتش‌سوزی در روزهای اخیر حدود 3 هزار هکتار از جنگل‌های منطقه پاسارگاد طعمه حریق شد، بنابراین باید سازمان جنگل‌ها تقویت شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet