هدر موبایل
1395/03/26 10:48:34
سرویس اجتماعی
رضیان مطرح کرد:

دست نهادها و مراکز دولتی از حریم ٦٠ متری سواحل شمالی کوتاه شود/ بی‌تدبیری سازمان امور اراضی در حفظ سواحل

نماینده مردم قائمشهر درمجلس با انتقاد از ورود لابی‌گرها و صاحبان قدرت در تصرف سواحل، گفت: متاسفانه به دلیل فراهم بودن شرایط برای افراد دارای نفوذ در طی سالیان گذشته، تعداد بناهای غیرمجاز در سواحل دریا افزایش پیدا کرده است.
دست نهادها و مراکز دولتی از حریم ٦٠ متری سواحل شمالی کوتاه شود/ بی‌تدبیری سازمان امور اراضی در حفظ سواحل نماینده مردم قائمشهر درمجلس با انتقاد از ورود لابی‌گرها و صاحبان قدرت در تصرف سواحل، گفت: متاسفانه به دلیل فراهم بودن شرایط برای افراد دارای نفوذ در طی سالیان گذشته، تعداد بناهای غیرمجاز در سواحل دریا افزایش پیدا کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104985120730.jpg دست,نهادها,و,مراکز,دولتی,از,حریم,٦٠,متری,سواحل,شمالی,کوتاه,شود/,بی‌تدبیری,سازمان,امور,اراضی,در,حفظ,سواحل Icana

عبدالله رضیان درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص علت افزایش ساحل خواری و جنگل خواری طی چند سال گذشته، گفت: یکی از مهم ترین دلایل تجاوز به حریم جنگل و دریا عدم برنامه ریزی نهادهای متولی أعم از دولت، مجلس و قوه قضاییه درطول سالیان گذشته بوده است این در حالی است که باید به حفظ ساحل دریای خزر و جنگل ها در مناطق شمالی کشور به طور ویژه توجه می شد.
نماینده مردم قائمشهر،جویبار و سوادکوه درمجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم حمایت مسئولان از حوزه کشاورزی دراستان های شمالی کشور، افزود: متاسفانه طی سالیان گذشته هیچ اقدامی جهت جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی در شمال کشور صورت نگرفته ، به عنوان مثال برخی زمین های کشاورزی اطراف سواحل که دارای قیمت بالایی بودند توسط برخی افراد سودجو و خارج از مدار قانونی خریداری شد و مخفیفانه به فروش رسید.

وی با تاکید براینکه همه تصرفات غیرقانونی در سواحل دریا باید تخریب شود، تصریح کرد: متاسفانه به دلیل فراهم بودن شرایط برای افراد دارای نفوذ طی سالیان گذشته، تعداد بناهای غیرمجاز در سواحل دریا افزایش پیدا کرده است، متاسفانه نفوذ صاحبان قدرت و لابی گران در سیستم دولتی شرایط غیرقابل قبولی را به لحاظ احداث بنا تا لب دریای خزر به وجود آورده اند.

رضیان ادامه داد: به طور حتم اگر دست نهادهای دولتی را از حریم 60 متری دریا کوتاه کنیم،بخش خصوصی نیز مراقب اعمال، رفتارها و عملکرد خود دراین حوزه خواهد بود؛ بنابراین برای اصلاح دراین حوزه باید از بخش دولتی شروع شود.

نماینده مردم قائمشهر،جویبار و سوادکوه درمجلس شورای إسلامی با انتقاد از عملکرد و بی تدبیری سازمان مدیریت امور راضی در حفظ اراضی ملی حاشیه سواحل، تصریح کرد: این اراضی در طی سالیان گذشته توسط این سازمان به افراد بدون صاحب صلاحیت واگذار شد، بنابراین موارد این چنینی نشان از عدم نظارت متولیان امور دارد./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet