هدر اصلی
1395/03/24 10:32:01
سرویس صحن
موسوی لارگانی مطرح کرد؛

تفاوت قیمت محصولات از زمین کشاورزی تا بازار فروش، تفاوت از زمین تا آسمان است

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه اقدام مناسبی در خصوص اجرایی کردن آمایش سرزمین صورت نگرفته، تصریح کرد:تفاوت قیمت محصولات از زمین کشاورزی تا بازار فروش، تفاوت از زمین تا آسمان است.
تفاوت قیمت محصولات از زمین کشاورزی تا بازار فروش، تفاوت از زمین تا آسمان است نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه اقدام مناسبی در خصوص اجرایی کردن آمایش سرزمین صورت نگرفته، تصریح کرد:تفاوت قیمت محصولات از زمین کشاورزی تا بازار فروش، تفاوت از زمین تا آسمان است. https://cdn.icana.ir/d/019/79046.jpg تفاوت,قیمت,محصولات,از,زمین,کشاورزی,تا,بازار,فروش،,تفاوت,از,زمین,تا,آسمان,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سید ناصر موسوی لارگانی در نشست علنی امروز (دوشنبه، 24 خرداد) مجلس شورای اسلامی، پس از گزارش وزیر جهاد کشاورزی در صحن علنی، گفت: اگرچه قدمت کشاورزی در کشور به قدمت تاریخ در ایران بازمی‌گردد اما متاسفانه هیچ‌گاه شاهد کشاورزی پیشرفته نبوده‌ایم و هیچ‌گاه کشاورزی مدرن با بهره‌برداری مناسب در کشور شکل نگرفته است. همین عامل سبب هدررفت آب و زمین در کشور شده است و باعث شده نتوانیم بهره‌برداری مناسبی از زمین‌های کشاورزی داشته باشیم.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی، واردات بی‌رویه محصولات کشاورزی و باغی و عدم برنامه‌ریزی برای صادرات را یکی از مشکلات بخش کشاورزی کشور دانست.

وی با بیان اینکه قیمت سیب‌زمینی تولید شده در استان اصفهان و قیمت فروش آن به اندازه هزینه تولید آن نیست، افزود: باید جلوی واردات بی‌رویه گرفته شود و برای صادرات برنامه‌ریزی مناسب صورت گیرد.

موسوی لارگانی با اشاره به عدم شفافیت بازار محصولات کشاورزی ادامه داد: تفاوت قیمت از زمین کشاورزی تا بازار فروش محصولات زمین تا آسمان است، کشاورز با بیشترین رنج و زحمت یک دهم قیمتی که مصرف کننده پرداخت می‌کند را دریافت نمی‌کند لذا باید در این زمینه برنامه‌ریزی اصولی انجام شود.

وی با بیان اینکه طرح‌های مهمی نظیر خودکفایی و آمایش سرزمین راه به جایی نبرده است، اظهار کرد: دهه‌های طولانی در خصوص آمایش سرزمین بحث می‌شود اما اقدام مناسبی برای اجرایی کردن آن صورت نگرفته است.

موسوی‌ لارگانی با اشاره به مشکلات خرید تضمینی محصولات کشاورزان گفت: عدم وجود ارتباط تنگاتنگ محافل دانشگاهی و کشاورزان سبب ایجاد مشکلات زیادی در بخش کشاورزی شده است.

نماینده مردم فلاورجان تصریح کرد: هدررفت آب در بخش کشاورزی زیاد است لذا با آبیاری نوین و برنامه ‌ریزی مناسب می‌توان جلوی آن را گرفت./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet