هدر اصلی
1395/03/24 11:56:06
سرویس سیاسی
رضایی کوچی با اشاره به حمایت دولت روسیه ازعضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای:

سازمان شانگهای، دروازه شکوفایی سیاسی و اقتصادی ایران در پسابرجام/روابط ایران و روسیه استراتژیک است

نماینده مردم جهرم در مجلس، گفت: به نظر من سازمان شانگهای می تواند دروازه شکوفایی اقتصادی و سیاسی ایران در فضای پسابرجام باشد، البته تحقق این مسئله نیازمند برنامه ریزی و مذاکرات با کشورهای مربوطه است.
سازمان شانگهای، دروازه شکوفایی سیاسی و اقتصادی ایران در پسابرجام/روابط ایران و روسیه استراتژیک است نماینده مردم جهرم در مجلس، گفت: به نظر من سازمان شانگهای می تواند دروازه شکوفایی اقتصادی و سیاسی ایران در فضای پسابرجام باشد، البته تحقق این مسئله نیازمند برنامه ریزی و مذاکرات با کشورهای مربوطه است. https://cdn.icana.ir/d/019/57693.jpg سازمان,شانگهای،,دروازه,شکوفایی,سیاسی,و,اقتصادی,ایران,در,پسابرجام/روابط,ایران,و,روسیه,استراتژیک,است Icana

محمدرضا رضایی کوچی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حمایت دولت روسیه ازعضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای را مثبت ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه روابط ایران و روسیه در چند سال اخیر بسیار گسترش پیدا کرده و امروز سطح تعاملات دو کشور چشم گیر است.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه تقویت روابط استراتژیک ایران و روسیه به افزایش منافع دو کشور می انجامد، افزود: ایران و روسیه از نظر موقعیت جغرافیایی و موضوعات منطقه ای و بین المللی دارای اشتراکات زیادی هستند، که این مسئله زمینه ساز گسترش روابط خواهد بود.

وی با اشاره به اهمیت عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای، تصریح کرد: عضویت جمهوری اسلامی در سازمان مذکور به سود اقتصاد کشورمان خواهد بود و موجب می شود که سطح تعاملات و تبادلات اقتصادی ایران با کشورهای عضو رشد چندبرابری داشته باشد.

رضایی کوچی ادامه داد: به نظر من سازمان شانگهای می تواند دروازه شکوفایی اقتصادی و سیاسی ایران در فضای پسابرجام باشد، البته تحقق این مسئله نیازمند برنامه ریزی و مذاکرات با کشورهای مربوطه است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: خوشبختانه جمهوری اسلامی ظرفیت های بسیاری برای تقویت روابط با کشورهای دیگر دارد، که باید در شرایط کنونی که کشورها رغبت بسیاری برای تعامل با ایران دارند، از آن استفاده کرد.

معاون وزیر خارجه روسیه با اعلام حمایت صریح این کشور از عضویت دائم ایران در سازمان همکاری شانگهای، ابراز امیدواری کرد که این موضوع در نشست آتی این سازمان در مردادماه سال جاری در تاشکند مطرح شود.

سازمان همکاریهای شانگهای یک سازمان امنیتی - اقتصادی است که کشورهای چین، روسیه، تاجیکستان، قزاقستان، قرقیزستان و ازبکستان اعضای دائمی آن هستند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet