هدر اصلی
1395/03/24 11:12:46
سرویس سیاسی
زاهدی در واکنش به حکم دادگاه کانادا:

دولت کانادا تحت اسارت لابی‌های صهیونیستی است/حضور دولت اوتاوا در خط مقدم تحریم و قطعنامه‌ها علیه ایران

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس، گفت: دولت کانادا همواره در خط مقدم تصویب طرح های تحریمی و قطعنامه ها ضد ایرانی بوده، به ویژه در مسئله حقوق بشر این کشور چندین مرتبه به عنوان طراح قطعنامه ها اقدام کرده است.
دولت کانادا تحت اسارت لابی‌های صهیونیستی است/حضور دولت اوتاوا در خط مقدم تحریم و قطعنامه‌ها علیه ایران نماینده مردم کرمان و راور در مجلس، گفت: دولت کانادا همواره در خط مقدم تصویب طرح های تحریمی و قطعنامه ها ضد ایرانی بوده، به ویژه در مسئله حقوق بشر این کشور چندین مرتبه به عنوان طراح قطعنامه ها اقدام کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/117777.jpg دولت,کانادا,تحت,اسارت,لابی‌های,صهیونیستی,است/حضور,دولت,اوتاوا,در,خط,مقدم,تحریم,و,قطعنامه‌ها,علیه,ایران Icana

محمدمهدی زاهدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به حکم دادگاه کشور کانادا درباره مصادره حدود 15 میلیون دلار از دارایی های ایران، گفت: متأسفانه دولت کانادا همانند هیأت حاکمه آمریکا تحت اسارت لابی های صهیونیستی قرار دارند، که این مسئله موجب شده که آن ها موضع گیری هایی را بر خلاف ادعاهایشان بگیرند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به روابط بسیار نزدیک و تنگاتنگ دولت کانادا با کشور انگلستان، افزود: این کشور عملا در دهه های اخیر تحت سیطره انگلستان قرار داشته و همواره سیاست های انگلیسی را دنبال و اجرا می کند.

وی با انتقاد از رویکرد خصمانه دولت کانادا نسبت به جمهوری اسلامی، ادامه داد: دولت این کشور همواره در خط مقدم تصویب طرح های تحریمی و قطعنامه ها ضد ایرانی بوده، به ویژه در مسئله حقوق بشر این کشور چندین مرتبه به عنوان طراح قطعنامه ها اقدام کرده است.

زاهدی ادامه داد: به نظر من اقدامات ضدایرانی دولت کانادا و حکم دادگاه این کشور برای مصادره اموال ایران، در راستای حفظ منافع صهیونیست ها و تبعیت از استکبار است، اما قطعا جمهوری اسلامی با این اقدامات تحت تأثیر و فشار قرار می گیرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: وزارت امور خارجه کشورمان باید در جهت احقاق حقوق ملت و بازگرداندن اموال کشورمان اقدام کند، که اقدامات حقوق در عرصه بین الملل نخست راه کار در این حوزه است.

دادگاهی در کانادا حکم کرد ۱۳ میلیون دلار از دارایی‌های غیردیپلماتیک ایران که در کانادا بلوکه است، به عنوان غرامت به خانواده‌های آمریکایی که سال‌های ۱۹۸۳ تا ۲۰۰۲ کشته شده‌اند پرداخت شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet